comScore

Galatasaray Galatasaray

Abdürrahim Albayrak: 'Şaştım kaldım'

27 Şubat 2018, Salı 23:40
Abdürrahim Albayrak: 'Şaştım kaldım'

Galatasaray yöneticisi Abdürrahim Albayrak, 9 Mart'ta UEFA ile gerçekleştirecekleri toplantı öncesinde iddialara yanıt verdi. 

FutbolArena - Galatasaray'ın, Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda Akhisarspor'u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından sarı kırmızılı takımın yöneticisi Abdürrahim Albayrak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ"
Kendi sahamızda rövanşa çok rahat çıkacağız. 2-1 iyi bir skor. Hocamız haklı olarak bazı futbolcularımızı sakladı. Lige daha önem veriyoruz. Onun için beklediğimiz, istediğimiz sonucu aldık. Hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Yarı finalin ilka ayağıydı. 


Okan Buruk'un Galatasaray maçı olayları


Abdürrahim Albayrak, Okan Buruk'un tribüne gönderilmesiyle ilgili olarak, "Çok üzüldüm. Hayretler içerisinde kaldım desem yeridir. Maçtan önce Fatih hoca ile çokça sohbetleri oldu. Fatih hoca farkındaysanız çok sakin ve kendinden emin bir şekilde. Herhalde Okan hoca da haklı olarak takımının kazanmasını istiyordu. Hakemle takıştı ve tribüne gönderildi. Üzüldüm. Galatasaray'da uzun yıllar hizmet etmiş bir kardeşimiz, üzüldüm gerçekten." diye konuştu. 

"HAKEMLERE BİZ YÜKLENMİYORUZ"

Verilen ve verilmeyen penaltılarımız vardı. Kimseye yüklenmedik. Saygı çerçevesinde bir şeyler söylemeye çalıştık. Hiçbir kulüp için çalınsın istemiyorum. Hakemler hakkında konuşmak istemiyorum onlara saygım var. Avrupa'da da maçlar seyrediyoruz ve ondan sonra kendi hakemlerimizin kıymetini ondan sonra anlıyoruz. Biz de hata yapıyoruz. Yemek yerken hata yapıyoruz, üzerimize döküyoruz. İnsanoğlu hata yapabilir. Hiçbir hakemin bilinçli bir şekilde bir şey yapacağına inanmıyorum. 


Galatasaray UEFA'dan ceza alacak mı?


Galatasray'ın UEFA'dan ceza alacağına dair iddialara yanıt veren Abdürrahim Albayrak şunları söyledi:

"Bunu haber yapan arkadaşlara üzülüyorum. Biz 9 Mart'taki toplantıya ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Bütün evraklarımızı sunacağız. Büyük bir ekip olarak UEFA'ya gideceğiz. Kimse karar vermeden bazı arkadaşlar kendi kendilerine Galatasaray'ı cezalandırıyorlar. Hepimiz bu ülkenin insanıyız. Günahtır, yazıktır! Bütün kulüplerimiz için söylüyorum. Bu kaliteyi ne kadar yükseltirsek tribünler dolur, reklam gelirleri artar ve sizlerin (basının) işleri daha iyi olur." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.