comScore

Galatasaray Galatasaray

Abdurrahim Albayrak koronavirüse mi yakalandı? Test sonucu

19 Mart 2020, Perşembe 15:58
Abdurrahim Albayrak koronavirüse mi yakalandı? Test sonucu

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın koronavirüs şüphesiyle hastanede kontrol altına alındığı iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı iddia edildi.  Albayrak'ın 1 haftadır gribal enfeksiyon geçirdiği ve kontrol için hastaneye gittiği belirtildi. Burada Abdurrahim Albayrak'a Covid-19 testinin yapıldığı ve sonuçların beklendiği öne sürüldü.
 

Abdurrahim Albayrak koronavirüs salgınına mı yakalandı?


Ajans 1905'in haberine göre, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvurdu. Albayrak'a Covid-19 şüphesiyle test yapıldı ve izole edilerek kontrol altına alındı. Abdurrahim Albayrak'ın test sonucunun beklendiği ve hastanede tutulduğu kaydedildi.
 

Koronavirüs için ne yapılmalı? Koronavirüs tedavisi var mı?


Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında koronavirüs belirtilerinin yanında koronavirüs tedavisi de araştırılıyor. Uzman değerlendirmelerine göre koronavirüs aslında normal gribal enfeksiyondan çok da farklı belirtilere sahip değil. Koronavirüs kapmamak için ellerin sık sık bol sabunu suyla yıkanması gerektiği belirtiliyor. Koronavirüs şüphesi olan hastaların vakit kaybetmeden hastanelere başvurarak gerekli testleri yaptırması gerektiği ifade ediliyor. 

Koronavirüsün şu anda için herhangi bir ilacı veya aşısı bulunmamakta. Ağır hastalık yaşayan bireylerin destekleyici tedavi almaları gerektiği belirtiliyor. Koronavirüsten korunma yolları arasında yapılacak en önemli maddelerin başında el hijyeni gelmekte. Bu dönemlerde tokalaşmamak, öpüşmemek mutlaka yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ayrıca koronavirüsten korunmak için ellerin sık sık sabunlu suyla yıkanması gerektiği vurgulanıyor. Tek kullanımlık mediller ve el dezenfektanlarıyla elleri sık sık temizlemek gerekiyor. 
KORONAVİRÜS SON DAKİKA TIKLA!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)