comScore

Galatasaray Galatasaray

Abdurrahim Albayrak ilk kez konuştu: 'Maaş indirimi şart'

19 Nisan 2020, Pazar 10:22
Abdurrahim Albayrak ilk kez konuştu: 'Maaş indirimi şart'

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, eşiyle birlikte yaşadıkları koronavirüs günlerini anlattı.

FutbolArena - Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, 14 günlük koronavirüs tedavisinin ardından yaşadıklarını CNN Türk'e anlattı. Abdurrahim Albayrak eşiyle birlikte koronavirüs olduklarını öğrendiğinde ağlamaya başladıklarını açıkladı.
 

Abdurrahim Albayrak koronavirüs açıklamaları


Abdurrahim Albayrak açıklamalarında, "Eşim de rahatsızlanınca hastaneye gittik. İkimizde zatürre tespit edilince ağlamaya başladık. O gün koronavirüs olduğumuzu söylediler. Çok öksürüyordum. Ateşim 38'e çıktı. Ayakta duramıyordum. Bitik bir vaziyetteydim." dedi.

"ÖNCELİKLE GRİBAL ENFEKSİYON ZANNETTİM"
Öncelikle gribal enfeksiyon zannettiklerini söyleyen Albayrak, "Şirkete gittiğimde imza atacak halim bile yoktu. Parol ile bastırmaya çalıştım. Hastanede çekilen röntgen sonrası doktorlar bire bir koronavirüs bulgusu olduğunu söyledi" dedi.

"FATİH HOCAMA BENDEN BULAŞMA İHTİMALİ BENİ KAHRETTİ"

Fatih Terim konusuna değinen Abdurrahim Albayrak, "Fatih hocamla her gün konuşuyorum. Hastaneye yattığında çok üzüldüm. 'Acaba benden mi bulaştı?' düşüncesi beni kahretti. İçimde bir acaba yaşadım, hep onun için dua ettim." diye konuştu.

"MESUT YILMAZ İLE YEMEK YEDİK"

Sivasspor deplasmanında rahatsızlandığını aktaran Albayrak, "8 Mart'ta Sivas'ta çok rahatsızlandım. Ertesi gün döndüğümde biraz iyiydim. Önce Mustafa Erdoğan ile görüştüm sonra eski başbakanımız Mesut Yılmaz ile yemek yedik. Onlara bir şey olsaydı kendimi affetmezdim. Allah'a şükürler olsun Mesut Yılmaz ile dün görüştüm, kendisi iyi." dedi.

VİRÜS NEREDEN BULAŞTI?

Virüsün nereden bulaştığına yönelik soruyu yanıtlayan Albayrak, "Havaalanı taraflarında çok dolaştık, havaalanı personeliyle çay içtik. O gün 150 tane şoför bir aradaydı. Hepsini sarılıp öptüm. Bundan sonra kendimi nasıl frenleyeceğimi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"ALİ KOÇ EN AZ 10 KEZ ARADI"

Destek verenlere teşekkür eden Albayrak, "Ali Koç beni en az 10 sefer aradı. Ahmet Ağaoğlu, Ahmet Nur Çebi ve bütün başkanlar sürekli aradı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arayıp moral verdi. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca hep aradı. Hemşiremden ilaç bilgilerini aldı, hep ilgilendi" dedi.

ALBAYRAK GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kızının yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Albayrak, "Bu süreçte 8 kilo verdim. Çok acı günler yaşadım. Gelinim Alpin kızım aradı, oğlumun tesitinin pozitif çıktığını söyledi. Oğlumu aradım nasıl ağlıyor. İki küçük oğlu var. Oğlum bana, 'Baba Kerim ve Kaan ile çok oynadım, ne yapacağım' diye ağlıyor. Nasıl ağlıyor! Kızım İlknur 38.5 derece ateşim diyor telefonda titriyor. Baba hastaneye gidiyorum diyor. Bir oğlum başka hastanede, telefonda gelinim ağlıyor. Allah hiçbir babaya böyle bir acı vermesin. Kardeşleri yok. Benim kızım aşağıda ne yapıyor, çırpınıyorum, o an aklımı kaçırıyorum sandım, çok üzüldüm. Allah kimseye nasip etmesin. Başka bir şey. Anlatmaya dilim varmıyor. Bu başka bir şey, o gece yaşadığım başka bir şey. Allah oralara kimseye düşürmesin. Bu işin şakası yok!" diye konuştu.

"BU MAAŞLARI ÖDEME ŞANSIMIZ YOK"

Abdurrahim Albayrak kulübün mali durumuna değinirken, "Eski dünya, eski Türkiye olmayacak. Herkes elini taşın altına koymalı. Hiçbir kulübün bu maaşları ödeme şansı yoktur. Her gün başkanımızla telekonferans yapıyoruz. Sponsorluklar iptal oldu. Bu futbolcu ve menajer paraları ne bu sene, ne de gelecek sene ödenebilir. İndirim yapmaya mecburuz. Yayıncı kuruluş haklı olarak ödemeleri durdurdu. Kulüpler bitmiş. Ya indirimleri yapacağız, ya da bu iş burada bitti diyeceğiz. Birlik olup amatör şubeleri bir süre kapatmamız lazım. Yoksa kapıya kilit vurmak gerekir." diye konuştu.
 

Abdurrahim Albayrak'ın DHA'ya yaptığı açıklamalar


Koronavirüsün futbola olan etkisinden bahseden Albayrak, Türkiye'de kulüplerin maddi konuları konuşmak üzere bir araya gelmesi gerektiğine vurgu yaptı. Albayrak, "Şu anda dünyada futbol durdu. Messi yok, Ronaldo yok. İşte artık yeniden bunlar masaya yatılarak. Ekonomik şartlara göre UEFA, FIFA, federasyonlar tarafından yeniden değerlendirecekler. Eski ücretleri hiçbir kulübün ödemesi asla mümkün değil. Bundan futbolcu kardeşlerimizden, Galatasaraylı kardeşlerimizden de çok büyük fedakarlıklar bekliyoruz. Bununla ilgili başta başkanımız Mustafa Cengiz olmak üzere, yönetim kurulumuzla beraber çok büyük bir çalışma ve çaba içerisindeyiz. Ne bu personel maaşları ödenir, ne de bu futbolcu maaşları ödenir. En kısa zamanda bütün kulüpler bir araya gelip, masaya yatırıp, bunun bir hal çaresini bulmamız lazım. Bizim bununla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Önümüzdeki hafta sayın başkanımız bunlarla ilgili geniş çaplı bir açıklama yapacağını düşünüyorum. Biz düğmeye bastık, düğmeye basmayanlar düşünsün" dedi.

"BU ŞARTLARDA GİDERSEK KULÜPLER KİLİT OLABİLİR"

Bu şartlarda futbolda ilerlemeyeceklerini belirten Albayrak, "Bu şartlarda gidemeyiz. Bu şartlarda gidersek kulüpler kilit olabilir. Hiçbir sponsorunuz anlaşmaya yanaşmıyor. Yayıncı kuruluş şu an bütün dünyada, hiçbir ödeme alamadığı için haklı olarak o da bir ödeme yapamıyor. Peki siz 55 bin kişiyi de tribünlerde bulamayacaksınız… Peki siz nasıl döneceksiniz? Dönme şansınız var mı? Onun için camiamıza seslenmek istiyorum; bir olalım, birlik olalım, bu iş çok önemlidir. Bu işin altından kalkmak için her beraber olalım. Neler yapabileceğimizi masaya yatıralım. Bugünden yarından erkeni yoktur, hemen düğmeye basıp, çalışmalarımıza başlayalım" şeklinde konuştu.

"FATİH HOCA 2 GÜN ÖNCE FLORYA'YA GELDİ"

Fatih Terim ile sürekli görüştüklerini söyleyen Abdurrahim Albayrak, DHA'ya yaptığı açıklamada, "2 gün önce Florya'ya geldi. Dolaştı, yarımcılarla bir araya geldi, ne zaman idmanlara başlarız diye görüşmeler yapıyoruz. Gelecekle ilgili neler yapabiliriz, hesap kitap yapıyoruz. Geliriniz olmayacak, gideriniz çok fazla olacak. Bunların hesabını, kitabını yapıyoruz" açıklamasında bulundu.

"KİMSENİN O KALACAK, BU GİDECEK DİYE DÜŞÜNECEK HALİ YOKTU"

Takımda kalacak veya gidecek oyuncularla ilgili ise Albayrak, "Daha konuşmadık. 1.5 aya varan bir hastalık dönemi vardı. Kimsenin o kalacak, bu gidecek diye düşünecek hali yoktu. Önümüzdeki haftadan itibaren bunların hepsini masaya yatıracağız. Geliriniz olmadıktan sonra transfer dönemi mi olacak, onu da merak ediyorum" diye konuştu.

"LİGLERİN BU ŞEKLİYLE TESCİL EDİLMESİNİ ASLA KABUL ETMİYORUM"

Liglerin her türlü tamamlanması gerektiğini belirten Albayrak, "Hak edenin şampiyon olmasını istiyorum. Bu şekliyle liglerin tescil edilmesinin ligimize, Türk futboluna ve dünya futboluna zarar vereceğini düşünüyorum. Asla bunu kabul etmiyorum" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISINA KARŞILIK VERMEDEN YAPAMAZDIM"

"Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına kişisel olarak ve vicdanen karşılık vermeden yapamazdım” diyen Abdurrahim Albayrak, "Çünkü o bizim her dediğimize koşuyor. Hastaneye düşüyoruz arıyor, çok yakından ilgileniyor. Bir gün transfer gideceğim, Falcao transferine gidemiyoruz. Vize ile ilgili devreye gidiyor. 1 saat içinde beni uçağa koyup gitmemi sağlıyor. Hep bir şey istiyorsunuz, hep bir şey istediğinizde kulüple ilgili; şahsımla ilgili bir şey istemem hiç. Kulüple bilgili bir şey istiyorsunuz, bunların hepsine karşılık buluyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın böyle bir çağrısına ben kayıtsız kalsaydım, duyarsız kalsaydım başta kendimi affetmezdim" ifadelerini kullandı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!