comScore
1 / 6

Emre Akbaba, Fenerbahçe'ye gitmemek için bakın ne yaptı

 

FutbolArena - Ankaragücü maçının istatistikleri üzerinden hafta sonunda kafa patlatan Fatih Terim transfer önceliğine 8 numarayı koydu… 

 

2 / 6
Transfer dönemi boyunca stoper, forvet ve 8 numara arayan tecrübeli teknik adamın fikirleri sürekli değişti. Maicon yüzünden stoper diyen Terim ardından Gomis’in kaprisleri yüzünden forvete döndü. Fakat Ankaragücü maçı gösterdi ki takımı 8 numarası olmadan işi bitiremeyecek. Terim şimdi de 8’e döndü.
3 / 6
İlk aday ise taraftarın istediği doğuştan Galatasaraylı Emre Akbaba…
4 / 6
Emre’nin önündeki en büyük engel ise Alanya Fenerbahçeliler derneği başkanı olan Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğlu. Çavuşoğlu, Emre’yi yakın dostluğu bulunan ve Alanya’ya getirerek açılış yaptırdığı Aziz Yıdırım’a da önerdiği ortaya çıktı.
5 / 6
Alanyaspor başkanının Yıldırım’a, "5 milyon Euro’ya satışa çıkardım. Galatasaray 3.5 verecek gibi… ama Fenerbahçe’ye 2.5’a gönderirim" ifadelerini kullandı.
6 / 6
Emre, Fenerbahçe’de oynamayacağını söyledi. Hatta basına TT Stadı’nın önünde Galatasaray atkısıyla çekilmiş fotoğraflarını servis etti. Yıldırım ise "ben bu sözleri çok duydum" diyerek Çavuşoğlu’na "işi bitiririm" mesajı verdi. "Seçimden sonra hallederiz" dedi. Seçimi, Koç kazanınca Çavuşoğlu ona da başvurdu. Fakat Koç, Emre tarzında oyuncu aramadıklarını söyleyerek teşekkür etti. Defter kapandı.

Fotospor