comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetiminden Podolski transfer için 8 milyon euro tepkisi

29 Ocak 2017, Pazar 15:47
Galatasaray yönetiminden Podolski transfer için 8 milyon euro tepkisi

Galatasaray yönetimi Lukas Podolski'nin Vissel Kobe'ye transfer olacağı ve Alman golcüye 8 milyon euro teklif edildiği yönündeki haberlere cevap verdi. FutbolArena'ya konuşan Galatasaraylı yetkililer şu açıklamaları yaptı:

FutbolArena Özel - Japon basını dün son dakika gelişmesi olarak "Lukas Podolski, Vissel Kobe Kulübünün 8 milyon euroluk teklifini kabul etti" haberini geçerken, Galatasaray yönetimi ise bu gelişmeyi FutbolArena'ya yalanlamış, Levent Nazifoğlu da maç sonu böyle bir gelişmeden haberdar olmadıklarını söylemişti.


Lukas Podolski'nin transferinde Galatasaray yönetiminden yeni açıklama


Bu konuyu ve son durumu görüştüğümüz yöneticiler FutbolArena'ya özel bilgiler verdi.

1) Lukas Podolski'ye Vissel Kobe Kulübü 5 milyon euro teklif etti.
Alman yıldız ise Galatasaray'da kazandığı ücretin 2 katı yani 8 milyon euro istiyor

2) Japonya'daki futbol pazarı Çin gibi değil. Podolski için Galatasaray'a 3.5 milyon euro, Podolski'ye ise 5 milyon euro teklif eden Vissel Kobe, Alman yıldızı alabilirse Japonya'da futbol tarihinin en astronomik transferlerinden birine imza atacak.

3) Galatasaray yöneticileri ayrıca " Podolski'ye 8 milyon euroluk bir teklif gelmedi. Bu bilgi yanlış. Takım değeri 12 milyon euro olan bir takım  bir oyuncuya tek kalemde nasıl 8 milyon euro ödesin."

PODOLSKI VISSEL KOBE'YE TRANSFER OLACAK İDDİASI

Galatasaray'da kalıp kalmayacağı büyük merak konusu olan Lukas Podolski hakkında Japon basını, Vissel Kobe'nin Alman futbolcu ile yıllık 8 milyon euro karşılığında anlaşmaya vardığını ve bonservis konusunda Galatasaray'ı ikna etmesi halinde bu transferin kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini yazarken, Podolski'nin Şubat ayında Vissel Kobe forması giyeceğini söyledi. 
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)