comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yöneticisi Diarra'nın çıldırtan isteklerini açıkladı

04 Eylül 2016, Pazar 00:29
Galatasaray yöneticisi Diarra'nın çıldırtan isteklerini açıkladı

Lassana Diarra'nın Galatasaray'a gelmeme nedenleri Levent Nazifoğlu canlı yayında açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray yöneticisi Levent Nazifoğlu, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Beyaz Futbol programında açıklamalarda bulundu.

Rikerink hakkında konuşan Nazifoğlu, "Takımda kimsenin yeri garanti değil. Hepsini forma için çalışması lazım. Çocuklar gibi çalışıyorlar. Bir problem yok. Yönetim olarak Riekerink ile çok iyi arkadaşız. Ben 1-2 saati Florya'da hep onunla geçiriyorum. Takımın da onunla ilişkisi bizi mutlu ediyor." dedi.
'DİARRA 150 BİN EURO ÜSTÜNDE ARABA İSTEDİ'

Diarra transferinin gerçekleşmeme nedenlerini sıralayan Nazifoğlu, "Diarra'nın birçok nedeni var. Para konusunda Lokomotiv Moskova ile anlaştık ama Diarra cezayı yemiş ve lisansı iptal olma ihtimali vardı. Avrupada da oynamayabilirdi. Aylık aylık ödeyip ceza alırsa mağdur olmamak istedik. Bunu kabul etmediler. Kendimize garantiye alamadık. Kimseye vermediğimiz garip istekleri oldu. 30 bin Euro'luk kirası olan bir ev istedi. 150 bin Euro'nun üstünde 2 araba istedi. Kendisini biz istemedik. Bir futbolcu bunları isteyemez." ifadelerini kullandı.

DE JONG TRANSFERİNİN PERDE ARKASI

De Jong transferini değerlendiren Nazifoğlu, "Nigel de Jong ile zaten görüşüyorduk. Tiote ve Diarra belli değil dediğimde listede De Jong da vardı. Tiote'de ilerde sakatlık yaşayacağı konusunda sakınca vardı. Doktorumuzun raporuna uyduk. De Jong gelmek için çaba sarf edince onunla anlaştık." yorumunda bulundu.

Nazifoğlu devamında "Sitili ve hırçınlığı Melo'ya benziyor. De Jong ondan daha teknik. Melo da De Jong'dan daha çabuktu. Renkli bir kişilik. Hırçınlığına önlem alamayız. İçlerinden geldiği gibi oynayan futbolculardan. Melo'dan daha akıllı görünüyor." sözlerini sarf etti.

'FENERBAHÇE UEFA'YI ALSIN İSTEMEM'

Ertem Şener'in 'Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi kupasını almasını ister misiniz?' sorusuna net cevap veren Levent Nazifoğlu "Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ni kazanmasını istemem." dedi.

Jason Denayer transferinin son anda olmadığını belirten Nazifoğlu 'Denayer, tüm gece havaalanında sabah 8'e kadar bekledi. Transfer olmayınca ağladı, bizde şaşırdık.'' ifadelerini kullandı.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.