comScore

Galatasaray, UEFA'dan men cezası yiyecek mi?

23 Şubat 2018, Cuma 10:04
Galatasaray, UEFA'dan men cezası yiyecek mi?

Dursun Özbek yönetiminde Sportif AŞ'nin yazmış olduğu 298 milyon Euro'luk zarar Galatasaray'a UEFA tarafından yeni bir Avrupa'dan men cezası getirebilir.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü yeniden UEFA'dan Avrupa Kupalarına katılamama cezası ile karşı karşıya. Dursun Özbek yönetiminde verilen zararlar nedeni ile yeni yönetim UEFA ile ceza yememek adına görüşmelerini sürdürüyor.

Dursun Özbek yönetiminde Sportif AŞ'nin yazmış olduğu 298 milyon Euro'luk zarar Galatasaray'a UEFA tarafından yeni bir Avrupa'dan men cezası getirebilir. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile görüşmek adına 9 Mart günü Nyon'a hareket edecek. Mustafa Cengiz masada bulunan 1+1 yıllık men cezasını kaldırmaya çalışacak.


Galatasaray, UEFA'dan men cezası yiyecek mi?


Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre, Galatasaray Sportif AŞ'nin UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Aaraştırma Komisyonu tarafından incelenmesi tamamlandı. Gelen haberlere göre yapılan inceleme sonucunda Galatasaray'ın taahhüt ettiği başa baş harcamalar konusunda kurallara uyamadığı tespit edildi. Bu nedenle 2016'da verilen Avrupa'dan 1+1 yıl men cezasının ikinci bölümünün uygulanması için tavsiye kararı verildiği bildirildi. Başkan Mustafa Cengiz'in ise bu gelişmeler sonrası kolları sıvayıp yeni bir ceza gelmemesi için çalışma başlattığı kaydedildi. Başkanın gerekli donelerin toplanması için hukukçulara talimat verdiği ve 9 Mart'ta bir heyetle birlikte Nyon'a giderek UEFA'ya savunma vereceği ifade edildi.
ÜRKÜTEN TABLO

Ocak 2011-Kasım 2017 tarihleri arasında Sportif AŞ'nin 298 milyon Euro zarar ettiği ortaya çıktı. Son 6 aylık Sportif AŞ bilançosunda 116 milyon TL zarar açıklayan sarı-kırmızılı kulübün sermaye artırımı yapmaktan başka çaresi kalmadı.  Sermaye artırımına SPK'dan onay çıkarsa bilançoda 150 milyon TL artı hanesine yazılacak. Üç aylık süreçte Galatasaray'ın ödemesi gereken 20 milyon Euro'dan fazla banka kredisi var.


Galatasaray yönetimi FutbolArena'ya konuştu! UEFA'dan Ceza gelecek mi?


9 Mart'ta Nyon'da UEFA yetkilileri ile bir araya gelecek olan Galatasaray Kulübü, FFP kriterleri kapsamında kritik bir görüşmeye imza atacak.

Sportif AŞ'de yine zarar açıklayan ve mali tablosunu düzeltemeyen Galatasaray'ın UEFA'dan ceza alması artık yüksek ihtimal. 2 yıl önce Avrupa Kupalarından men cezası alan Galatasaray'ın bu kez transfer yasağı yada transfer kısıtlaması yaptırımına maruz kalması bekleniyor.

"CEZA ALMAMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Bu konuda görüştüğümüz Galatasaray yöneticileri ise, "UEFA'dan ceza geleceği iddialarına ne diyorsunuz" sorumuza, " Başkanımız Mustafa Cengiz bu konu ile yakından ilgileniyor ve mesaisinin büyük kısmını bunun için harcıyor. Galatasaray Kulübüne ceza gelmemesi adına elimizden geleni yapacağız" yanıtı verdi. Kısaca hiçbir Galatasaraylı yönetici "UEFA'dan ceza gelmeyecek" demedi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.