comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray transfer yapabilir mi?

15 Aralık 2015, Salı 14:57
Galatasaray transfer yapabilir mi?

Ara transfer döneminde en az 3-4 takviye yapması beklenen Galatasaray'ın bu hamleyi nasıl yapacağı merak konusu. Zira kulüp UEFA Mali kriterleri nedeniyle zor durumda.

FutbolArena Detay - Ligde liderin tam 9 puan gerisine düşen Galatasaray'da devre arasıtransfer dönemi bekleniyor. Galatasaray'ın ara dönemde en az 3-4 11 oyuncusuplanı var ancak bu hamleyi nasıl yapacağı büyük merak konusu.

UEFA 30 MİLYON EURO DEDİ

Galatasaray'ın sezon başında olduğu gibi devre arasında da transferdekien büyük sorun UEFA'nın Mali kriterleri. Galatasaray ya UEFA'nın çizdiği veistediği şartlara uyacak ya da Avrupa Kupaları'na katılamacak noktayageldi.

Durum böyleyken Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in “devre arasındaihtiyaçlar giderilecek” sözünün nasıl yerine getirileceği tartışma konusu. ÇünküGalatasaray, UEFA'ya toplam zararı 30 milyon Euro'ya çekme sözü verdi ve şimdilikaradaki fark 40 milyon Euro.

90 MİLYON EURO'LUK ZARAR 70 MİLYON EURO'YA DÜŞÜRÜLDÜ

Galatasaray, iki ay önce UEFA'ya sunduğu tablolara göre Ünal Aysaldöneminde 90 milyon Euro olan Sportif AŞ zararı, Duygun Yarsuvat döneminde 80milyon Euro'ya indirildi. Bu sezon yapılan operasyonlar ile ise 70 milyon Euro'yakadar indiği ifade edildi.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.