comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer Haberleri: Serdar Aziz geldi, prim sistemi değişti

25 Haziran 2016, Cumartesi 01:01
Galatasaray Transfer Haberleri: Serdar Aziz geldi, prim sistemi değişti

Galatasaray, Serdar Aziz'in sözleşme detaylarını resmen açıkladı. Yeni sisteme göre Galatasaray'da maç başı kalktı ve prim uygulamasına geçildi. Serdar garanti para dışında sadece kazanılan ya da berabere kalınan maçlarda ücret alacak.

FutbolArena Detay - Galatasaray'da Dursun Özbek Yönetimi, devre arası transferleriyle birlikte maç başı ücretlerde farklı bir sisteme geçmişti, yeni sezonun ilk transferi Serdar Aziz'le birlikte bu sistem yeniden değişti.

Galatasaray kulübü artık tıpkı Beşiktaş gibi maç başı garanti ücret yerine kazanılan ya da berabere kalınan maçlarda prim verecek. 
 

DONK VE LİNNES'E FARKLI TARİFE

Devre arasında Donk ve Linnes'i alan Galatasaray, garanti para dışında belli bir maç sayısına (25 maç) ulaştıktan sonra maç başı ücret vereceğini KAP bildirimleriyle duyurmuştu.
 

Galatasaray'da maçı prim sistemi yeniden değişti

 

Mali sıkıntı içinde olan Galatasaray'da maç başı ücret sistemi değişti. Bunun adına da Galatasaray prim dedi. Bu değişim sezonun ilk transferi Serdar Aziz'le başladı. Galatasaray'ın yaptığı açıklamaya göre Serdar Aziz, Galatasaray'da sahaya çıktığı ve takımın ya kazandığı ya da berabere kaldığı maçlarda sadece prim (maç başı ücret) alacak.


Galatasaray'da yeni prim sistemi

Galatasaray'ın KAP'a Serdar Aziz için yaptığı açıklamaya göre ortaya çıkan yeni sistem şöyle:

“Futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig müsabakaları, UEFA ve süper kupa müsabakalarında alacağı her bir galibiyet için 15.000 EUR (onbeşbin Euro) ve her beraberlik için 5.000 EUR (Beşbin Euro) prim; takımın futbolcunun fiilen oynadığı Türkiye Kupası müsabakalarında alacağı her bir galibiyet için 9.000 EUR (dokuzbin Euro) ve her beraberlik için ise 3.000 EUR (Üçbin Euro) prim ödeyecektir.

Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.”

Bursaspor'dan yıllık yaklaşık 700 bin Euro alan Serdar Aziz, Galatasaray'dan yıllık 2 milyon EURO garanti para alacak. Serdar, 4 yıl boyunca Galatasaray formasıyla mücadele edecek.

FutbolArena Haber Turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.