comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer Haberleri: Fatih Terim geri dönüş sinyali verdi

15 Haziran 2016, Çarşamba 21:07
Galatasaray Transfer Haberleri: Fatih Terim geri dönüş sinyali verdi

Galatasaray- Fatih Terim projesi yeniden güçlü şekilde gündemdeyken Terim geri dönüş sinyali verdi.

FutbolArena Detay - Fatih Terim, bugün verdiği mesajla uzun süredir konuşulan ihtimale daha önce verdiğinden daha net bir mesajla EURO 2016 sonrası Galatasaray'ın başına geçebileceğini tüm kamuoyuna hissettirdi.
 

Fatih Terim, Galatasaray'a dönecek mi?


Uzun süredir konuşulan Galatasaray- Fatih Terim projesi yeniden güçlü şekilde gündemde. 

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in bundan haftalar önce “Kırgınlığım kişilere olur. Kurumlara değil. Ben Galatasaray'ın efsanesiyim. Galatasaray ile göreve gelmek için görüşürüm” açıklamasıyla başlayan süreç Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, Terim'e karşı olumlu perde arkasındaysa olumsuz tavrıyla devam etmişti.
Süreç devam ederken Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in Terim'e karşı olumsuz tavrının olumluya döndüğü ve tecrübeli teknik adamla çalışma isteği nedeniyle Terim'in EURO 2016'yı tamamlamasını beklediği ifade edildi.
 

Fatih Terim'den Galatasaray'a dönüş sinyali


Galatasaray cephesinde bu gelişmeler yaşanırken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 sonrası görevi bırakabileceğinin sinyalini verdi. 

Terim basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında şu ifadeleri kullandı: “Milli Takım Euro2016'dan sonra 2018 Dünya Kupası hazırlıklarına başlayacak. Bu süreç ya benli ya da bensiz devam edecek. (Basın mensuplarına seslenerek) Arkadaşlar bu resme girin bir daha bulamazsınız" 
 

Fatih Terim ne kadar kazanıyor?


2013'te Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Direktörü olarak anlaşan Fatih Terim'in görev süresinin bitimine 2 yıl daha var.

Terim, toplam 5 yılın sonunda da 2 yıllık bir opsiyonda anlaşmış ve 5+2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Fatih Terim, TFF'den yılda 3,5 milyon Euro alıyor.

FutbolArena Transfer Arenası (22 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.