comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer Haberleri: Blerim Dzemaili takımda kalacak mı?

04 Haziran 2016, Cumartesi 09:54
Galatasaray Transfer Haberleri: Blerim Dzemaili takımda kalacak mı?

Galatasaray'ın yarıdan fazla parasını vererek Genoa'da oynattığı Dzemaili geri dönüyor. Galatasaray Yönetimi'nin ne yapacağıysa merak konusu!

FutbolArena - Galatasaray'da Bruma ve Telles'in yanı kiradan geri dönen isimlerden biri de Dzemaili olacak.
Galatasaray, 2 sezon önce 2 milyon 350 bin Euro ödeyerek Napoli'den aldığı oyuncuyu Hamza Hamzaoğlu'nun gelişiyle birlikte kullanamamıştı.
 

Dzemaili, Galatasaray'dan ne kadar kazandı?


Galatasaray, sezon başında da Hamza Hamzaoğlu'nun raporu doğrultusunda oyuncuyu İtalya'nın Genoa takımına yarıdan fazla yıllık ücretini karşılama garantisiyle bedelsiz kiralamıştı.
İsviçre Milli Takımı ile EURO 2016'da mücadele edecek Dzemaili, Geneo'dan bu sezonu geçirip 800 bin Euro almış, geri kalan 1 milyon 300 bin Euro'yu da Galatasaray kasasından ödemişti.


Dzemaili, Galatasaray'da kalacak mı?


Galatasaray ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncu bu sezon 2 milyon 100 bin Euro alacak. Yüksek yıllık ücreti nedeniyle Galatasaray'ın satmak istediği oyuncuyla ilgili talip çıkmazsa takımda tutup tutmayacağı merak konusu. 
Bu arada oyuncu daha önce Genoa'da devam etmek istediğini ifade etmişti ama yüksek yıllık ücreti nedeniyle İtalyan takımın bu ücreti ödemesinin mümkün olmadığı ifade edildi.
Dzemaili bu sezon 27 maça çıkıp 3 gol 2 asistle oynadı.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.