comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink'ten Başakşehir maçı sonrası flaş karar

05 Şubat 2017, Pazar 17:15
Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink'ten Başakşehir maçı sonrası flaş karar

Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink, Medipol Başakşehir maçının ardından futbolcularıyla bir konuşma yaparak takıma 2 gün izin verdi. 

FutbolArena Özel - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Medipol Başakşehir'e 2-1 mağlup olan Galatasaray'da Hollandalı teknik direktör Jan Olde Riekerink Pazar günü futbolcularla yaptığı konuşmanın ardından takıma 2 gün izin verdi. 
 

Galatasaray'da teknik direktör Riekerink'in Başakşehir maçı futbolcularla yaptığı konuşma


Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Medipol Başakşehir maçının ardından futbolcularıyla yaptığı görüşmenin ardından takıma Çarşamba gününe kadar izin verdi. 

"GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE BURAYA DÖNÜN."
Hollandalı teknik adam, "Başakşehir maçını unutun ve hafızanızdan silin. Önümüzde artık tek bir hedef kaldı, o da şampiyonluk. Gidin, ailenizle vakit geçirin, dinlenin. Ve her açıdan mental olarak da güçlü bir şekilde buraya geri dönün. Bu maçın izlerinden kurtulup gelin Şampiyonluk hedefine ulaşmalıyız." diye konuştu. 
 

Jan Olde Riekerink'ten şampiyonluk açıklaması


Hollandalı teknik adam Medipol Başakşehir maçının ardından ise Muslera'nın sakatlığı ve takımın gidişatı hakkında konuştu. Parmağındaki sakatlık nedeniyle oynayamayan Muslera hakkında da görüş bildiren Riekerink, "Bugün onun dinlenmesi gerekiyordu, fedakarlık yaparak oynadı Onu tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ligde kötü durumda olmadıklarını belirten Jan Olde Riekerink, "Artık tek hedefimiz şampiyonluğa odaklanmak" diyerek sözlerini noktaladı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)