comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Galatasaray taraftarları Vodafone Arena'da olacak mı?

20 Eylül 2016, Salı 18:11
Galatasaray taraftarları Vodafone Arena'da olacak mı?

Vodafone Arena'da oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi İl Güvenlik Kurulu toplantısından sarı kırmızılı taraftarların da maça gelmeleri konusunda 'olumlu' karar çıkacağı öğrenildi. 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu Vodafone Arena'da oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisinde Galatasaray taraftarlarının olup olmayacağı Perşembe günü İl Güvenlik Kurulu toplantısında belli olacak. 

İSTANBUL VALİSİ SICAK BAKIYORUZ DEMİŞTİ
Hatırlanacağı üzere Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'in bir araya gelerek yaptıkları görüşmenin ardından Vali Vasip Şahin, "Kulüpler Birliği'nin tavsiye kararı doğrultusunda deplasman deplasman yasağı konusunun kaldırılmasına, yumuşatılmasına sıcak bakıyoruz. Tabi bu kararı biz veremeyiz. Perşembe günü yapılacak olan toplantının gündem biri olacak demişti. 

"GALATASARAY TARAFTARLARI DERBİDE OLACAK."

FutbolArena'nın ulaştığı bilgiye göre; 22 Eylül Perşembe günü İl Güvenlik Kurulu toplantısında Beşiktaş - Galatasaray derbisinde sarı kırmızılı taraftarların da Vodafone Arena'ya gelmeleri konusunda 'evet' kararının çıkacağı öğrenildi. 

EMNİYET BEŞİKTAŞ KULÜBÜYLE GÖRÜŞTÜ

Konya'da Süper Kupa maçında yaşanan olayların ardından İl Güvenlik Kurulu'ndan Galatasaray taraftarlarının da derbide olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Beşiktaş kulübüyle görüşen Emniyet işi sıkı tutuyor. Tampon bölge oluşturmak için Galatasaray taraftarlarına %5'lik kısımdan daha az bir yer verilmesini isteyen Emniyet, Vodafone Arena'da sıkı güvenlik önlemleri alacak. 

Beşiktaş tribününün, deplasman tribününe yakın olan kısmında (kale arkası) ayrı bir tampon bölge daha olacak. 

Öte yandan 21 Eylül Çarşamba günü Taksim'de spor büro ekiplerinin yapacakları incelemenin ardından Galatasaray taraftarlarının toplanacağı yer belirlenecek. Derbi günü Galatasaray taraftarları Vodafone Arena'ya Taksim'den toplu halde gelecekler. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.