comScore

Galatasaray Galatasaray

'Galatasaray'ı Sneijder yönetiyor'

13 Eylül 2016, Salı 11:30
'Galatasaray'ı Sneijder yönetiyor'

Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray ile ilgili gündem yaratacak bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Takvim Gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, Galatasaray ve Wesley Sneijder ile ilgili olay yaratacak iddialarda bulundu. Levent Tüzemen, "Galatasaray'ı Sneijder yönetiyor" dedi.

İşte Tüzemen'in Takvim'deki köşe yazısı:
Galatasaray yönetimi, ücretinde "Feda" demediği ve indirime gitmediği için kaptan Selçuk İnan'a "mobing" uyguluyor... Tarz olarak da "Selçuk formsuz. Selçuk kötü oynuyor" şeklinde algı operasyonu yaptırılıyor. Aynı uygulama nedense Sneijder'e yapılamıyor... Selçuk kötü de Sneijder çok mu iyi?

Bir büyüğümle Kayserispor karşılaşması sonrası Galatasaray, Selçuk ve Sneijder üzerine telefonda sohbet ettik. Ben, "Takımı resmen Sneijder yönetiyor" dedim. Büyüğüm de bana, "Takımı yönetse iyi. Sneijder kulübü yönetiyor!" açıklamasını yaptı... Geldiği yıl oyundan çıktığında dönemin başkanı Ünal Aysal'a soyunma odasından telefon açıp, "Ya Terim.. Ya ben" diyen Sneijder değil miydi? Mancini ve Prandelli döneminde ipleri elinde tutan Selçuk- Burak ikilisini istemeyen Sneijder değil miydi? Riekerink'i, Galatasaray'ın başına Sneijder hoca yapmadı mı? Mevcut yönetimi yerden yere vuran Sneijder değil miydi?
Feda konusunda başta Hasan Şaş olmak üzere eski oyuncuları örnek gösteren yöneticiler bugün Selçuk'tan indirim bekliyorlar ama yürekleri Sneijder'e "Ücretinde feda yap" demeye yetmiyor.
Selçuk İnan, son 5 yılda 3 şampiyonluk yaşadı, üç Türkiye Kupası kazandı, 4 Süper Kupa'yı da kaptan olarak kaldırdı. Selçuk; Galatasaray'da Avrupa maçları dahil 218 maç oynamış, 50 gol atarken 54 de asist yapmış.

Sneijder ise 146 maçta 40 atıp 29 asist yapmış... Bu ikiliden hücuma kim daha yakın oynuyor; Sneijder değil mi? Ama; Selçuk daha fazla gol atmış ve verimli olmuş...

TOLGA-DE JONG VERİMLİ OLMAZ

İki yıllık sözleşmesi olan 32 yaşındaki Sneijder'in maç başları dahil Galatasaray'a maliyeti 9 milyon Euro olacak. O Sneijder, Ocak 2016'dan bu yana diz sakatlığını tam çözmüş değil. Bu net görünüyor... TT Arena'da önceki sezon Volkan Demirel'e attığı efsane gollerinden ikincisinde yaptığı uzun mesafeli deparı bu sezon yapabilir mi? Asla... Çünkü doktorların, "Ameliyat şart" talebini reddeden Sneijder dizini güçlendirerek ve maç içinde duran topları kullanarak, ikili mücadaleye fazla girmeyerek oynamaya çalışıyor. Dizinin izin verdiği güçle şut atabiliyor. Mesafe hesap etmeden toplara mermi gibi vuran Sneijder'in 10 Şubat 2016'daki kupadaki Akhisar maçından bu yana gol atamaması tesadüf mü?

Sneijder'in Kayseri maçında "Tank" gibi görüntü veren De Jong'u da aldırmasının nedeni Selçuk'u kulübeye çekmek ve kaptanlık bandını takıp Galatasaray'ı yönetmek.. İddia ediyorum; Selçuk-Tolga, Selçuk-De Jong oynar. Ama Tolga-De Jonk ikilisi asla verimli olmaz.

Galatasaray'ı yönetenleri uyarıyorum, Selçuk- Sneijder konusunda adaletli olmazlarsa, "Kaş yaparken göz çıkarmak" durumuna düşerler..

SELÇUK İNAN'A FEDA BASKISI

Galatasaray'da eski başkan Ünal Aysal, 11 futbolcunun sözleşmesini uzatırken döviz kurunu sabitleştirip Türk Lirası'na çevirmişti. 11 futbolcu sözleşmeye, "Kur sabitlemesi bir başka oyuncunun sözleşmesinin uzatılmasında delinirse biz da aynı kurdan alırız" maddesini koydurmuştu. Mevcut yönetim Hakan Balta'nın sözleşmesinin uzatırken döviz kurunu sabitlemeyi unuttu ve Selçuk, Balta gibi Euro kurundan alıyor. Şimdi yönetim kendi hatasını Selçuk'a "Feda yap" diyerek örtmeye çalışıyor.

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.