comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Ryan Donk'u satıyor - Transfer Haberleri

05 Mayıs 2016, Perşembe 10:56
Galatasaray, Ryan Donk'u satıyor - Transfer Haberleri

Galatasaray devre arasında transfer ettiği Ryan Donk'u satış listesine koydu.

FutbolArena - Galatasaray'ın devre arasında Kasımpaşa'dan büyük umutlarla transfer ettiği fakat Felipe Melo'nun boşluğunu bir türlü dolduramayan Ryan Donk satış listesine konuldu. Sarı kırmıızlı kulüp, Hollandalı futbolcu için 5 milyon Euro bonservis bedeli belirledi.


Galatasaray, Ryan Donk'u satacak mı?


Hürriyet'in haberine göre; Galatasaray, geçtiğimiz ocak ayında Brezilyalı yıldızı Felipe Melo'nun boşluğunu doldurması adına transfer ettiği Hollandalı futbolcuyu gözden çıkarmak üzere...

Performansı ve gece hayatı nedeniyle sınıfta kalan 30 yaşındaki Ryan Donk için menajerlere transfer yetkisi veren Galatasaray, Çinlilerden gelen talep üzerine Hollandalı'nın fiyatı konusunda da net bir karar verdi. Cimbom, tecrübeli futbolcudan hatırı sayılır bir kâr sağlamak istiyor. Bu nedenle şu ana dek belirlenen net bonservis rakamının 5 milyon Euro (yaklaşık 17 milyon TL) olduğu öğrenildi.
 
267062-haber
 

Ryan Donk, Çin'e mi transfer olacak?


Şu ana dek, Çin Ligi'nden iki kulüp 30 yaşındaki ön liberoyu transfer etmek adına Galatasaray yönetiminin kapısını çaldı. Donk konusunda oldukça istekli olan Çin kulüpleri, sarı kırmızılı yöneticilerin isteğini sordu.
Ve sarı kırmızılılar, 4 ay önce Kasımpaşa Kulübü'nden 2.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Ryan Donk için 5 milyon Euro (yaklaşık 17 milyon TL)  talebinde bulundu.

İki Çin kulübü de sarı kırmızılı yönetimden süre istedi. Galatasaray bu parayı getiren kulüple anlaşmaya hazır olduklarını, Ryan Donk'un transfer yetkisini alan menajerlere de iletti.

Şimdi sarı kırmızılı kulübün yönetimi, Çin'den haber beklemeye başladı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!