comScore

Galatasaray Galatasaray

"Galatasaray, Riva ve Florya gelirlerini kırdırdı"

08 Şubat 2017, Çarşamba 14:57

Galatasaray'da kulübün kurtuluşu olarak gösterilen Riva ve Florya projelerinden elde edilecek gelirin bir bankaya kırdırıldığı ortaya çıktı.

FutbolArena - Galatasaray'da başkan Dursun Özbek ve yönetimin "kulübün kurtuluşu" olarak adlandırdığı Riva-Florya projeleri konusunda gelişmeler yaşanıyor. Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın verdiği bilgiye göre sarı kırmızılılar, Emlak Konut ile yapılan anlaşma çerçevesinde elde edilmesi beklenen 508 milyon liralık geliri kırdırdı.

GELİR 342 MİLYON LİRAYA DÜŞTÜ
FutbolArena'ya konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevzat Dindar, "Galatasaray'da sıcak bir gelişme oldu. Riva ve Florya konusunda yapılan anlaşma çerçevesinde 508 milyon liralık gelir elde edilecekti. Fakat bu gelirin kırdırıldığını öğrendim. Yönetimden aldığım bilgiye göre, Galatasaray bu geliri 342 milyon lira karşılığında Denizbank'a kırdırdı." dedi.
 

Galatasaray, Riva ve Florya projelerinden ne kadar kazanacaktı?


Sarı kırmızılı kulüp, konuyla ilgili Aralık ayında KAP'a şu bildirimi yapmıştı:

"Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(Emlak GYO)  ile ana ortağımız Galatasaray Spor Kulübü Derneği, mülkiyeti Galatasaray Spor Kulübü Derneğine ait toplam yüzölçümü 1.098.649,18 m2 olan arsalar üzerinde proje geliştirmek üzere 29.06.2016 tarihinde protokol,  27.12.2016 tarihinde ek protokol imzalamışlardır.

Emlak Konut GYO'nun söz konusu arsalar üzerinde geliştireceği projelerdeki minimum Galatasaray Spor Kulübü Derneği payı 508.729.251,72 TL olacaktır.

İhale yöntemi ile geliştirilecek projelerden elde edilecek gelirin % 80'i Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne, % 20'si Emlak Konut'a ait olmak üzere paylaşım yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)