comScore

Galatasaray Galatasaray

Cesare Prandelli'ye kötü haber

08 Ekim 2014, Çarşamba 09:14

Galatasaray'ın transfere para harcatmamak için takımın başına getirdiği Prandelli basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda bu durumu itiraf etti.

FutbolArena Özel - FutbolArena'nın defalarca yazdığı gibi transfere fazla para harcatmamak için Ünal Aysal'ın Mancini'yi yollayıp yerine getirdiği Prandelli mevcut durumu itiraf etti ama planı tutmayacak gibi.
 
YENİ YÖNETİM TRANSFER YAPAR MI?
 
Prandelli “Bana sunulan program, ilk 6-7 ayın ekonomik açıdan fair-play çerçevesinde geçeceğiydi. Ocaktan itibaren takımı geliştirebilmek için ödemeler, yeni futbolcu alımı düşünüyorduk. Yeni başkanla bunları konuşacağız” dedi. 
 
AYSAL DEVAM ETSEYDİ…
 
Yeni başkankanla bu projeyi ele alacağını söyleyen İtalyan teknik adamın hayali Aysal devam etseydi bile olmayacaktı. Mevcut ekonomik durum nedeniye görevi bıraktığı bilinen Aysal'ın yerine gelecek başkanı ağır bir ekonomik tablo bekliyor.
 
Dolayısıyla Prandelli'nin “6-7 ay sonra transfere para haracayabiliriz” sözlerinin gerçekleşme ihtimali nerdeyse yok.

MANCİNİ'YE DE AYNI POLİTİKA 
 
Prandelli'nin bu sözleri Mancini'ye verilen sözleri hatırlattı. “Buraya verilen sözler ve proje için geldim” diyen Mancini'ye 6 ay sonra "bunları yapamayız" diyen Ünal Aysal nazikçe yolları ayırmıştı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"