comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Kemerburgaz'a taşınıyor

07 Şubat 2017, Salı 09:38
Galatasaray, Kemerburgaz'a taşınıyor

Galatasaray'ın Riva ve Florya projeleri kapsamında yeni tesislerini Kemerburgaz'a yapacağı iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da yönetimin "kulübün geleceğinin kurtuluşu" olarak adlandırdığı Florya ve Riva projelerinin detaylarıyla ilgili yeni bir iddia geldi. Buna göre, sarı kırmızılı yönetimin Milli Emlak tarafından Kemerburgaz'a yapılacak yeni tesislere geçeceği ifade edildi.

Milliyet'te yer alan habere göre; Başkan Dursun Özbek'in geçtiğimiz perşembe günü Ankara'ya gerçekleştirdiği ziyarette Kemerburgaz konusunda tarafların anlaşma sağladığı belirlendi. Sarı-kırmızılı yönetim böylece Milli Emlak ile Riva ve Florya'nın değerlendirilmesi için kulübün elini rahatlatacak bir anlaşmaya imzaya atarken, diğer taraftan da Galatasaray'a önemli bir tesis kazandırıldı.Galatasaray'ın yeni tesisleri 1 sene içinde Kemerburgaz'da inşaa edilecek ve sarı-kırmızılı takımın yeni antrenman ve kamp tesisleri burada olacak. Florya'daki sahaların yetersizliğinden şikayetçi olan Cim-Bom'un yeni tesisinde bu sorun yaşanmayacak. 
 
Tesislerde A takımın antrenmanlarını sağlıklı yapabilmesi için birçok alternatif saha yer alacak. Ayrıca Altyapı takımları için de yeni bir saha yapılacak. Sarı-kırmızılılar, Kemerburgaz'daki yeni arazinin kulübe kazandırılmasının en az Riva ile Florya'nın değerlendirilmesi kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)