comScore

Galatasaray kadronun maliyetini düşürecek

05 Şubat 2019, Salı 19:50
Galatasaray kadronun maliyetini düşürecek

Galatasaray'da yönetim ve teknik heyet gelecek sezon kadronun 55 milyon Euro'luk maliyetini düşürmeyi hedefliyor. 

FutbolArena Özel - Teknik Direktör Fatih Terim'in yönetiminde Ocak ayında ilk ayağı gerçekleştiren değişim, Temmuz ayından da tüm hızı ile devam edecek. 55 milyon Euro'ya varan Galatasaray takımının maaş bütçesi artık 45 milyon Euro düzeyine çekilecek.


Galatasaray Haber: Galatasaray'da hangi isimlerle yollar ayrılacak?


Futbolcu ihraç ederek Galatasaray'a önemli katkı sağlamak isteyen Teknik Direktör Fatih Terim, ‘Ozan Kabak' modelini sürdürmek adına Anderlecht'ten teklif alan Yunus Akgün başta genç oyunculara, akademiye yine gereken önemi verecek.

YÖNETİM UEFA İLE AYNI SENARYOYU YAŞAMAK İSTEMİYOR
İkinci önemli nokta ise artık Galatasaray'da yıllık maliyeti, ücreti yüksek isimlerin tercih edilmemesine özen gösterilecek. Geçmişte sarı kırmızılı kulüpten kazandığı yüksek ücret nedeniyle aldığı tekliflere birçok oyuncunun ‘hayır' demesi üzerine zor anlar yaşayan Galatasaray, aynı senaryoyu bir kez daha yaşamamak adına titiz davranacak.

MARCO TRANSFERİ ÖRNEK TEŞKİL EDECEK

Türkiye'yi son durak olarak görüp sadece para kazanmak adına gelen yaşlı isim, starlara Florya'nın kapısı kapatılacak. Bu noktada Teknik Direktör Fatih Terim ve teknik heyet, scout ekibinden sezon sonu için şimdiden mesaiye başlamasını istedi. Marcao transferi ile hedefi 12'den vuran scout ekibinden yine başarılı performans bekleniyor.


Galatasaray Haberleri: Galatasaray'ın UEFA kadrosu


Galatasaray ise devre arasında Semih Kaya, Emre Taşdemir, Marcao, Diagne, Mitroglou ve Luyindama'yı transfer etti. Sarı kırmızılılar bu futbolcular arasından Luyindama, Marcao ve Diagne'yi listeye ekledi. FutbolArena, sarı kırmızılıların UEFA'ya bildireceği kadroyu 1 Şubat tarihinde duyurmuştu. O HABER İÇİN TIKLAYIN!

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)