comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray 3 transfer daha yapacak

05 Ağustos 2015, Çarşamba 20:19
Galatasaray 3 transfer daha yapacak

Transfer sezonunun kapanmasına yaklaşık 1 ay kala Galatasaray üç mevkiiye oyuncu alınması yönünde karar kıldı

FutbolArena Özel - 15 Ağustos'taki FFP toplantısı olsun, kulübün maddi olarak zor durumda bulunması olsun, Hamza Hamzaoğlu'nu transferde tempinli davranmaya itiyor. 

Haziran başında mutlaka bir santrfor alacağız diyen Hamzaoğlu, maddi imkanların yetersizliği sonrası Podolski ve Sercan Yıldırım'ı o bölgeye alternatif olarak hazırlayıp, forvet transferini rafa kaldırdı. En az Ocak transfer dönemine kadar Burak ve Podolski ikilisine Sercan ve Umut alternatif olacak.
Ancak rafa kaldıramadığı 3 bölge var. Bu 3 transfer onun için olmazsa olmaz! 

Öncelikle kalede Muslera var ve alternatif olarak sadece Eray bulunuyor. Hamza Hamzaoğlu buraya bir transfer daha yaptıracak. Bu isim muhtemelen yabancı olacak. TFF Kuralı gereği yedek kulübesinde Eray otursa da esas 2. kaleci yeni transfer olacak ve Türkiye Kupasında başta olmak üzere, Muslera'nın olası bir sakatlığında da kaleyi o devralacak. 

2. transfer stoper. Genç Koray Günter hazırlık kampında sınıfı geçemedi. Elde Chedjou ile sık sakatlanan Semih Kaya'dan başka bir de Hakan Balta var. Carole da zaman zaman bu mevkide denense de uzun boylu bir stoper eksiği bariz! Galatasaray'ın alacağı stoper üstelik sağ bek de oynayabiliyor olacak. Bu sayede Galatasaray sağ beke de bir alternatif yaratmış olacak. 

3. ve son transfer de Melo ayrılırsa onun yerine yapılacak. Hamza Hamzaoğlu daha önce Rodriguez transferinin Melo'ya alternatif olarak yapılmadığını FutbolArena'ya açıklamıştı. İşte o haber 

Hamit'in de sık sakatlanması, Hamzaoğlu'nun o bölge için kaliteli bir transfer bakmasına neden oldu. Galatasaray Melo karşılığında İnter'den Medel'i isteyerek o sorunu gidermeye çalışsa da İnter Medel'i satmak istemiyor. 

Son olarak bu 3 mevkii için alınacak 3 oyuncu için de, öncelik genç olmaları yönünde. Hamza Hamzaoğlu ilerleyen yıllar için, yaşlanan kadroyu gençleştirmek istiyor. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)