comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, İnter Şampiyonlar Ligi'ne katılamayınca 750 bin Euro kaybetti

01 Mayıs 2016, Pazar 23:37
Galatasaray, İnter Şampiyonlar Ligi'ne katılamayınca 750 bin Euro kaybetti

Avrupa Ligi'nde Galatasaray'ı eleyen Lazio sahasında İnter'i devirdi ve olan yine Galatasaray'ın 750 bin Euro'suna oldu.

FutbolArena Detay - İtalya Serie A'nın 36. haftasında Lazio sahasında ağırladığı İnter'i 2-0 yendi ve İnter'in Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı kalmadı! Ligin bitimine iki hafta kala, Roma bir maçı eksik 71 puanda 3. ve İnter de 64 puanla 4. sırada kaldı. 
 


Lazio, Galatasaray'ı da İnter'i de ikinci kez üzdü 


Sezonun ilk yarısında İnter lig lideriyken sahasında Lazio'ya 1-2 yenilmiş ve bu maçtan sonra performansı tepe taklak olmuştu. O maçta Felipe Melo bir penaltı yapıp bir de kırmızı kart görerek takımını yakmıştı. 

Lazio bu sezon İnter'i ikinci kez yenerek Şampiyonlar Ligi ümitlerini tamamen bitirdi. Roma temsilcisi UEFA Avrupa Ligi 2. Tur maçında da Galatasaray'ı elemişti. 
 
265911-haber


Felipe Melo ve Alex Telles'den gelecek olan 750 bin Euro'ya Lazio darbesi 


Galatasaray sezon başında Felipe Melo'yu bonservisiyle, Alex Telles'i ise kiralık olarak İnter'e göndermişti. Bu oyuncuların sözleşmelerine de ekstra madde konulmuştu. İnter 2016-2017 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne gitme hakkı kazanırsa Felipe Melo için 500 bin Euro, Alex Telles için de 250 bin Euro ödeyecekti. Lazio, İnter'i bu hafta yenince bu ihtimal ortadan kalktı ve Galatasaray bu iki oyuncudan gelecek 750 bin Euro'yu kaybetti. 
Öte yandan Lazio - İnter mücadelesinde Alex Telles ile Felipe Melo ikilisi yine yedek oturdu ve sonradan da oyuna girmedi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!