comScore

FutbolArena TV

Galatasaray ile Emlak Konut arasında yeni anlaşma yapıldı

06 Aralık 2019, Cuma 09:29

Galatasaray ile Emlak Konut arasında geçtiğimiz aylarda Florya ve Riva projeleriyle ilgili anlaşmanın bozulmasının ardından sarı kırmızılı yönetim büyük uğraşlar sonucu Emlak Konut ile yeniden anlaştı.

Yapılan yeni anlaşma çerçevesinde Galatasaray, Florya arazisini faiz ve masraflarıyla birlikte toplamda 157 milyon TL'yi 5 yıl vade içerisinde geri ödeyerek yeniden bünyesine alacak.


Galatasaray Haberleri: Riva & Florya arazilerinde son durumGalatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile birlikte Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli ve Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz'ın da yer aldığı basın toplantısı düzenlendi.

EMLAK KONUT GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GEDİKLİ'NİN AÇIKLAMALARI"Aldığımız kararlarda ülkemize ve paydaşlarımıza değer kazandırmak istiyoruz. Ülkemizin değerli spor kulüplerinden Galatasaray ile 2016 yılında Riva ve Florya arsalarını geliştirmek üzere bir protokol yaptık. Sonrasında ihaleleri sonuçlandırdık. Riva arazisinde inşaat çalışmaları devam ediyor ancak Florya'daki arazinin çeşitli nedenlerden dolayı teslim edilememesi neticesinde anlaşmayı sonlandırmıştık. Gelinen süreçte Galatasaray ve Emlak Konut'un ortak menfaatiyle yeni bir anlaşma yaptık. Öncelikle Florya'nın Galatasaray'a iade edilmesine karar verdik. Bunun karşılığında 120 milyon TL alınacak. Ayrıca yapılan masraflar için yaklaşık 37 milyon lira da Galatasaray'dan alınacak. Florya için yapılan masraflar da Galatasaray tarafından ödenecek. Galatasaray ile yaptığımız uzun birliktelik sonucunda her iki tarafın da elde ettiği kazanımların ne kadar değerli olduğunu hep birlikte göreceğiz. Sürece katkı sağlayan devlet büyükleri ve Galatasaray Kulübü ile Mustafa Cengiz'e teşekkür ederim."MUSTAFA CENGİZ'İN AÇIKLAMALARI"Bugün Galatasaray'ın tarihi bir anına tanıklık ediyoruz. Fiziki ve hukuki nedenlerden dolayı çıkamadığımız Florya arazisini yeniden camiamıza kazandırıyoruz. İstanbul'un pırlantası olan bu araziyi kulübümüza kazandıranlara teşekkür ediyorum. Florya bizim evimiz, mabedimiz. Biz aldığımız 120 milyon TL ve masrafların faizlerini ödeyerek Florya'yı geri alıyoruz. Bunun altının çizilmesi gerekiyor. Bedelini ödeyerek geri alıyoruz. Riva arazisini de mutlaka canlandırmamız gerekiyor. Riva sadece yazlık değil 365 gün yaşayan bir yer olacak. Bütün Galatasaraylıları buradan konut almaya davet ediyorum. Futbol takımı ve teknik heyet Florya'nın geri alınmasına çok sevindi. Çünkü burada herhangi bir yatırım yapamıyorduk. Şimdi tekrar sahip olma duygusuyla Florya'yı en iyi hale getirmeye çalışacağız."RİVA'DAN İLK KONUTU MUSTAFA CENGİZ ALIYORBaın toplantısında Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, Riva projesinde gerçekleştirilen konutların ilkini Mustafa Cengiz'in alacağını belirtti.Sarı kırmızılılar Florya arazisi için Emlak Konut'tan aldığı 120 milyon TL ve bu süreçte yapılan 37 milyon TL'lik masrafları ödeyerek toplamda 157 milyon TL karşılığında Florya arazisini yeniden bünyesine kazandırdı.

Galatasaray Videoları