comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray için 90 dakikadan daha fazlası!

27 Şubat 2017, Pazartesi 11:43
Galatasaray için 90 dakikadan daha fazlası!

Bugünkü Beşiktaş derbisi Galatasaray adına 3 puandan daha fazlasını ifade ediyor.

FutbolArena Özel - Bugünkü Beşiktaş derbisi Galatasaray adına 3 puandan daha fazlasını ifade ediyor. Galatasaray'da, teknik heyetten yönetime kadar herkesin maddi manevi anlamda ‘oh' çekmesi adına sarı kırmızılı takımın Beşiktaş derbisinden galibiyetle ayrılması gerekiyor.

Florya Metin Oktay Tesislerinde takımında yöneticilerin de, ‘sezonun en önemli maçı' diye nitelediği Beşiktaş derbisinin Galatasaray açısından önemi;
1- ŞAMPİYONLUK YARIŞINA DEVAM YADA TAMAM

İlk madde tabii ki şampiyonluk yarışı. Lider Beşiktaş'ın 7 puan gerisinde olan Galatasaray rakibi ile puan farkını 4'e indirip şampiyonluk adına yeniden iddia sahibi olmak adına kazanmak zorunda. Galatasaray, Beşiktaş'ı mağlup edememesi halinde zirve yarışına havlu atıp şampiyonluk yarışından çok erken kopacak.

2- ŞAMPİYONLAR LİGİ BİLETİ

Bu sezon aldığı men cezası nedeni ile Avrupa kupalarına katılamayan Galatasaray'ın önümüzdeki sezon adına en büyük hedefi Şampiyonlar Ligi bileti.
1 yıl aranın ardından hem kulübün prestiji hem de en önemlisi Galatasaray'ın ekonomik açıdan rahat nefes alması için Şampiyonlar Ligine katılmayı hedefleyen sarı kırmızılıların Devler Ligi adına da derbiyi kazanmak zorunda. Aksi halde Cimbom'un 2.'lik adına Başakşehir ile de puan farkı açılacak.

3- TRİBÜNLER İLE TAM BARIŞ FIRSATI

Beşiktaş derbisi Galatasaray takımının taraftarı ile barışması adına büyük önem taşıyor. Bu sezon alınan sonuçlar ve en önemlisi Galatasaray takımının ortaya koyduğu futboldan memnun olmayan taraftarda gözünü tamamen derbiye çevirmiş durumda.

Son haftalarda futbolcuları ve yönetimi protesto edip tepki gösteren sarı kırmızılı tribünlerdeki bu tabloyu dindirmek adına Galatasaray takımı kazanmak zorunda.

Galatasaray, Beşiktaş'ı mağlup ederse tribündeki tepkiler dinecek. Huzur ve refah adına Cimbom 3 puana mecbur

4- TUDOR DA "OH" ÇEKMEK İSTİYOR

Galatasaray'ın başında çıktığı ilk maçta sahadan beraberlikle ayrılan Igor Tudor da derbiden galibiyetle ayrılıp sarı kırmızılı taraftarlara 3 puan ile merhaba demek istiyor. TT Arena'da ilk kez Galatasaray taraftarı ile buluşacak olan Tudor göreve gelmesine büyük destek veren Galatasaray tribünlerinin desteğini almak için galibiyete mecbur.
Hırvat teknik adam bu hedef adına hafta boyunca Florya'da yoğun mesai harcarken Tudor, Galatasaray başında ilk galibiyetini almak istiyor.

5- YÖNETİMİN ÜZERİNDEKİ BASKI DİNECEK

Sportif sonuçlar nedeniyle zaman zaman tenkit altında olan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu da hem camia hem de tribünlerde iç huzurun sağlanmasına adına derbiden galibiyet bekliyor. Özbek ve yönetimi mali genel kurula rahat ve huzurlu şekilde hazırlanmak adına bu maça odaklanırken sarı kırmızılılar Beşiktaş derbisinin büyük önemi nedeniyle bu sezon ilk kez bir maç için galibiyet primi belirledi. Takımı motive etmek adına Galatasaray yönetimi 1 miyon YL prim verecek.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"