comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Hamit Altıntop'un ayrılığını resmen açıkladı

04 Ocak 2017, Çarşamba 19:56
Galatasaray, Hamit Altıntop'un ayrılığını resmen açıkladı

Galatasaray 825 bin euro karşılığında Hamit Altıntop'un sözleşmesini feshetti.

FutbolArena - Galatasaray, Hamit Altıntop'un sözleşmesinin feshedildiğini resmen KAP'a bildirdi. Sarı kırmızılı kulüp fesih bedeli olarak tecrübeli oyuncuya 825 bin Euro verildiğini açıkladı.

Dursun Özbek yönetimi, fesih görüşmeleri sonrası Hamit Altıntop ile yaptığı anlaşmada bu sezon kazanacağı 1 milyon 600 bin Euro'nun yarısına el sıkışmış oldu.
İşte KAP'a yapılan açıklama:

"Profesyonel futbolcumuz Hamit Altıntop ile sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir. Oyuncuya 825.000 Euro fesih tazminatı ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

“ALNIM AÇIK…”

Ayrılık sonrası konuşan Hamit Altıntop, "İlk sezonumda Avrupa'da çeyrek final oynadık, o dönem içinde bulunduğumuz şartlara göre büyük başarıydı. Aslında hedef farklıydı. Uzun vadeli Türkiye Ligi'ni domine etmek ve Avrupa'da başarının devamının gelmesiydi. Sakatlandım; takımla birlikte olamadım. 4. yıldızda heyecanlı maçlara çıktık. Hazırlık döneminde yine çok iyi bir hava yakalamıştım, yine sakatlandım. Nasıl şampiyonluklar oluyorsa böyle şeyler de oluyor. Çok şey yazıldı çizildi ama ben her zaman bu formayı giydiğimde de; diğer takımlarda oynadığımda da sorumluluğumu, haddimi ve ahlaki olarak ne gerektiğini bildim... Eksiklerimiz olduysa da herkes hakkını helal etsin. Alnım açık..." dedi.
 

Hamit Altıntop'un Galatasaray'daki gol ve asistleri


34 yaşındaki futbolcu Galatasaray'a transfer olduğu 2012 yılından itibaren toplamda 89 resmi maçta görev aldı. Deneyimli oyuncu, görev aldığı maçlarda 4 gol, 9 asistlik performans sergiledi. Hamit Altıntop'un bonservis bedeli için Real Madrid'e 3,5 milyon Euro ödenmişti.


Hamit Altıntop Galatasaray'dan neden gönderildi?


Geçtiğimiz hafta Florya'da olağanüstü toplantıda bir araya gelen Galatasaray yöneticisi Mehmet Özbek ile teknik adam Jan Olde Riekerink, önemli kararlara imza attı. Takımın kötü performansını masaya yatıran ikili, toplantıda Galatasaray'ın geleceğini planladı. 

Kadroya yapacakları takviyeler için transfer bütçesinde yer açmak isteyen Galatasaray yönetimi ilk neşteri Hamit Altıntop'a vurdu. Hamit Altıntop'un görev aldığı maçlarda istenilen performansı sergileyememesi ve diğer futbolculara nazaran daha yüksek maliyeti olması nedeniyle Hamit Altıntop ve menajeri ile görüşme karar alınmıştı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)