comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Hamit Altıntop, Jem Karacan, Lucas Ontivero, Sigthorsson'a ne kadar para ödedi?

06 Ocak 2017, Cuma 19:12
Galatasaray, Hamit Altıntop, Jem Karacan, Lucas Ontivero, Sigthorsson'a ne kadar para ödedi?

Galatasaray son dönemde çok sayıda oyuncusunun sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etti. Peki Cimbom bu oyunculara kaç para ödedi?

FutbolArena Detay - Galatasaray geçmişte yaptığı transfer hatalarının bedelini ödüyor. Cimbom bu sezon Hamit Altıntop, Olcan Adın, Jem Paul Karacan, Lucas Ontivero ve Kolbeinn Sigthorsson'u hiç kullanamasa da oyunculara çok yüklü ödemeler yaparak sözleşmelerini fesh etti. 


Galatasaray Hamit Altıntop'a ne kadar tazminat ödeyecek?


Geçtiğimiz günlerde sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunan Hamit Altıntop ile yollarını ayıran Galatasaray bu fesih bedeli yüzünden sezon sonuna kadar oyuncuya 825 bin euro ödeyecek.


Galatasaray Olcan Adın'a kaç para ödeyecek? 


Galatasaray'ın bu sezon başında gönderdiği oyunculardan biri de Olcan Adın'dı. Sarı kırmızılı takımla daha iki sezonluk sözleşmesi bulunan Olcan'ın Galatasaray'dan alacağı toplam 3.7 milyon euro vardı. Galatasaray'da yıllık 1.850 milyon euroya oynayan Olcan devre arasında transfer olduğu Akhisar Belediyespor'a ise 1.5 yıllık 600 bin euroya imza attı. Galatasaray bu paranın kalan kısmını yani tam 3.1 milyon euroluk bölümünü ödemeye devam edecek.


Galatasaray Kolbeinn Sigthorsson'a ne kadar para ödeyecek?


Galatasaray'ın sezon başında 700 bin euro karşılığında kiraladığı İzlandalı santrfor sakatlığı yüzünden tek maça dahi çıkamadı. Galatasaray ile maaş olarak 1 milyon 215 bin euro'ya anlaşan Sigthorsson hiç oynayamadığı için mahcup olduğunu belirtip 815 bin Euro alacağından vazgeçti. 

Sarı kırmızılı kulüp Sigthorsson'a toplam 400 bin Euro ödeyecek. Ayrıca, İzlandalı futbolcunun menajerliğini yapan Andri Sigthorsson da 150 bin Euro'yu bulan menajerlik komisyonunu almayacağını bildirdi.
ONTİVERO VE JEM KARACAN'IN TAZMİNATLARI

Galatasaray senelerdir faydalanamayı maaş ödediği Ontivero'yu da elinden çıkardı. Yapılan açıklamada "Profesyonel futbolcumuz Lucas Elias Ontivero ile sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir. Buna göre, 2017-2018 futbol sezonu sonuna kadar sözleşmesi gereği alacağı toplam 925.000 Euro tutarındaki sabit transfer ücreti yerine futbolcuya 550.000 Euro fesih tazminatı ödenecektir." denildi. 

Öte yandan Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu döneminde Reading'den kadrosuna kattığı ve daha sonra Bursaspor'a kiralık olarak gönderdiği Jem Paul Karacan'ın sözleşmesini feshetti.

Yapılan açıklamada "Profesyonel futbolcumuz Jem Paul Karacan ile sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir. Buna göre, 2017 – 2018 futbol sezonu sonuna kadar sözleşmesi gereği alacağı toplam 900.000 Euro tutarında sabit transfer ücreti yerine futbolcuya 240.000 Euro fesih tazminatı ödenecektir." denildi. 


Galatasaray gönderdiği futbolculara toplam kaç para ödeyecek?


Galatasaray bu sezon sözleşmesini fesh ettiği bu 5 oyuncu için toplamda 5 milyon 115 bin euro tazminat ödeyecek.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!