comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Spor yazarları Hamit Altıntop ve Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesinin uzatılmasına neler dedi?

04 Temmuz 2016, Pazartesi 16:45
Galatasaray Haberleri: Spor yazarları Hamit Altıntop ve Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesinin uzatılmasına neler dedi?

Galatasaray'ın Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop ile 1 yıllık sözleşme uzatmasının yankıları sürerken spor yazarları Dursun Özbek için ağır ifadeler kullandı.

FutbolArena - Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop'un sözleşmeleri 1 yıl uzatıldı ancak iki futbolcuya verilen miktarlar ve UEFA ile olan mali problemler doğrultusunda yanlış bir politika olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Spor yazarları ise Galatasaray'ın bu politikasını son derece yanlış buldu.
Ahmet Çakar, Bülent Timurlenk, Uğur Karakullukçu ve Fatih Demireli, sosyal medya hesaplarından Dursun Özbek'i hedef alan açıklamalar yaptı.
 

Spor yazarlarının Dursun Özbek'e yaptıkları eleştiriler


Ahmet Çakar: "Kara görünümlü ama nur yüzlü güzel adam Dursun Özbek"

Bülent Timurlenk: "Sneijder'e 2,3, Selçuk'a 1.25 ceza. Hamit'e 1.65, Sabri'ye 1.25 yeni kontrat. Fikret Orman ve Aziz Yıldırım isteseler Galatasaray'ı bu kadar kötü yönetemezlerdi."


Uğur Karakullukçu:  "Galatasaray kısa vadede en az 1 yıl daha Avrupa cezası alır... Daha fazlasını söylemeye gerek yok, kelime israfı. 1.5M TL alan Emre Çolak'ı tutma, Antalya'da kadro dışı kalmış Emrah Başsan ise parasından bağımsız olarak da kötü bir hamle. Galatasaray'ın mevcut maaş bütçesi 55M€ civarında... Şu ana kadar yapılan hamleler bunu aşağı çekebilmiş değil. UEFA'ya vadedilen bütçe 40M€, yani 15M€ indirim yapılması gerekiyor... Şu ana kadar dolgun maaş alıp yatan herkes kadroda duruyor. Galatasaray yönetimi bu işi kolayından çözmek için Sneijder'e 'mobbing' yapıyor... Tarık, Umut, Olcan'ın adı bile geçmiyor. Daha da saçması, ucuza oynayan HERKES gitti... Çolak, Bilal, Sercan. Kulübede uygun fiyata güvenilecek oyunculardı."

Fatih Demireli: "O oteller nasıl batmadı, hayret."

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)