comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Sinan Gümüş hayalini açıkladı

10 Haziran 2016, Cuma 10:31
Galatasaray Haberleri: Sinan Gümüş hayalini açıkladı

Galatasaray'ın genç futbolcusu Sinan Gümüş, sarı kırmızılı kulübün dergisine özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - 

Galatasaray Dergisi'nin 157'nci sayısında, uzun süren sakatlığının ardından sahalara formda bir dönüş yapan Sinan Gümüş'le yapılan röportaj yer alıyor. Galatasaray Dergisi'nden Tolga Küçük'ün sorularını yanıtlayan genç yıldızın mesajlarından öne çıkanlar şöyle:  

Sakatlığım çok ciddiydi 

Geçirdiğim sakatlık gerçekten ciddiydi. Neredeyse ameliyat olmam gerekecekti. Çok derinde ciddi bir yırtık vardı. Çok zordu açıkçası o süreç. Üç ay boyunca arkadaşlarımı dışarıdan izledim, futbola hasret kaldım. İyi bir beslenme, sağlık ekibinin özenli çalışması ve ciddi bir tedavi süreciyle sakatlığı tamamen atlattım. Çok da iyi döndüm Allah'a şükür. Toplamda bir buçuk ay boyunca hiç çalışamamıştım, kastan da kaybetmiştim. Bunu telafi etmek için salonda ve dışarıda ekstra çalışmalar yaptım ve bunun çok ciddi faydası oldu. Artık sakatlığım tamamen geçti. Önüme bakıyorum. 

Hedefim ilk 11 oyuncusu olmak 

Galatasaray'da ikinci senem. İlk senemde fazla şans bulamadım ama çalışarak ve 

sabrederek bekledim. Bütün şansları iyi değerlendirmek istedim, başardığımı da düşünüyorum. Artık genç oyuncu değil, Galatasaray'ın ilk 11 oyuncularından biri olmak istiyorum. İnşallah seneye olurum. Şu an için önümdeki ilk hedef bu. 

Her şey düdük çalana kadar 

Dışarıdan görünmüyor olabilir ama benim üzerimde de büyük baskı oluyor elbette. Ama maçlara en iyi şekilde konsantre olmaya çalışıyorum. Takım arkadaşlarım olsun, hocalarım olsun herkes çok yardımcı oluyor. Bu da benim için işleri kolaylaştırıyor. Tabii aile faktörü de var. Ailemin desteği olmasa bu kadar başarılı olamazdım. Ama her şey düdük çalana kadar. Maç başladığı andan itibaren diğer her şey geride kalıyor ve sadece oyuna odaklanıyorum.  

En büyük hayalim iz bırakabilmek 

Seneye daha fazla oynamak ve daha fazla katkı sağlamak ve şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bu kupada benim de çok büyük katkım var, verebileceğim bütün katkıyı verdim diyebilirsem çok mutlu olacağım. İnşallah uzun süre boyunca Galatasaray'ın önemli oyuncularından biri olurum. En büyük hayalim, futbolu bıraktıktan sonra “Bir Sinan Gümüş vardı” diye anılabilmek. Bugün eski efsane oyuncular nasıl anılıyorsa, mesela bir Hakan Şükür'den nasıl bahsediliyorsa öyle bir iz bırakabilmeyi çok isterim. 

Arkadaşlarımı gönülden destekleyeceğim 

Euro 2016'yı heyecanla bekliyorum. Ağabeylerimi ve arkadaşlarımı gönülden 

destekleyeceğim. Dilerim kupayı biz alırız. Türkiye dışında favorim Fransa.  

Kendilerini göstermek isteyen, mücadeleci, başarıya aç bir jenerasyon yakaladılar. Defansları da, orta sahaları da, forvetleri de çok sağlam. Taraftarları da etkili olacak tabii ki.  

Katkı sağlamak istiyorum 

Son beş senede dokuz kupa kazanmış bir Galatasaray var ortada. Beklentim elbette bunun devam etmesi. Hedefim ise Galatasaray'ın kazanacağı yeni kupalara katkı sağlamak. Seneye yine kupalar için mücadele edeceğimizi ve elimizden geleni yapacağımızı biliyorum. 

Basketbol kombinesi alacağım 

Eurocup final maçını evde izledim ve büyük bir sevinç yaşadım. Zaten basketbol sevdası vardır bende. O yüzden seneye de kombinemi alacağım ve maçları sıkı takip edeceğim. Bence çok büyük bir başarı elde ettiler. Seneye de Euroleague'de mücadele verecekler. İnşallah orada da şampiyonluk yaşanır.

Galatasaray Odeabank ayrıca çok da önemli bir örnek. Çünkü takım olmayı başardılar ve böyle büyük bir kupa kazandılar. Takım ruhu yakalanınca neler başarılabileceğini hepimize gösterdiler.  

Sakin bir hayatı tercih ediyorum 

Burada tek başıma yaşıyorum. Dışarı çıkmayı fazla sevmiyorum. Dinlenmeyi tercih ediyorum, bu benim için çok önemli. Zamanım varsa yemeğe çıkıyorum, sahile gidiyorum. Ailem burada olduğunda onları gezdiriyorum. İstanbul çok güzel bir şehir ama fazla bir şey yapamıyorum. Sakin bir hayat tercih ediyorum bu yüzden. 

Böyle bir taraftar dünyada yok 

Bence Galatasaray taraftarı gibi bir taraftar yok dünyada. Bu sene beklentilerinin altında kaldık ama seneye büyük bir destek alıp ligi kazanmamız gerekiyor. Galatasaray herkesin bildiği gibi çok büyük bir camia. Bu camiada tek bir hedef vardır, o da şampiyonluktur, kupadır. Galatasaray'da her sezon kupa kaldırmanız gerekir. 

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.