comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: 'Serdar Aziz'e verilen para kulübe ihanettir'

25 Haziran 2016, Cumartesi 02:50
Galatasaray Haberleri: 'Serdar Aziz'e verilen para kulübe ihanettir'

Galatasaray'ın KAP'a bildirdiği Serdar Aziz transferinde milli futbolcunun kazanacağı para bazı spor kamuoyunda ciddi tepkilere yol açtı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın Bursaspor'dan 4.5 milyon euro + Bilal, Sercan ve Furkan'ı vererek transfer ettiği Serdar Aziz'e yıllık 2 milyon euro garanti ücret ödeyecek olması spor kamuoyunda farklı tepkilere yol açtı. 

Sabah Gazetesi Yazarı ve A Spor yorumcusu Uğur Karakullukçu, Serdar Aziz transferinde Dursun Özbek yönetimini canlı yayında sert bir dille eleştirdi. 
 

Galatasaray'ın Serdar Aziz'e ödeyeceği para


A Spor yorumcusu Uğur Karakullukçu canlı yayında Serdar Aziz transferinde Başkan Dursun Özbek yönetimini sert bir dille eleştirdi. Karakullukçu, "Demek ki kemer sıkma politikaları, bileklik satmalar, yok UEFA, yok CAS hepsi bahaneymiş. Emre Mor ve Kaputska gibi transferler para nedeniyle olmadı dendi. Ee şimdi Serdar Aziz'e ödeyeceğiniz para uzaydan mı geldi?
"BU BİR İHANETTİR"

Uğur Karakullukçu, Galatasaray'daki yanlış transfer planlamasının üstünü çizerek "Dursun Özbek, Ünal Aysal döneminde yapılan yanlış sözleşmelerin kat be kat üstüne çıktı. Takımda zaten başta Tarık Çamdal gibi verimsizliğin kitabını yazmasına rağmen 1.3 milyon euro maaş oyuncu var. Daha da fazla... Sen bunları azaltacağına Bursaspor'da 750 bin euro'ya oynayan Serdar Aziz'e 2 milyon euro veriyorsun. 1 milyon euro ver, geliyorsa gelsin. Oyuncu ister tabi. Ancak sen veriyorsan bu Galatasaray kulübüne ihanettir"


Galatasaray yönetiminin transfer planlanmasına eleştiri


Yönetimin neredeyse bütün parayı stopere harcadığını eleştiriren Uğur Karakullukçu, "Ee şimdi ne olacak? Forvet ve defansif orta saha gibi acil ihtiyaçların var. Sen bütün parayı stopere yatırdın. Diğer mevkiler? Böyle planlama olmaz. Galatasaray şu anda Allah'a emanet gidiyor resmen" dedi. 

FutbolArena haber turu (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.