comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Sabri Saroğlu, Wesley Sneijder ve Selçuk İnan'dan iyi orta kesiyor!

30 Haziran 2016, Perşembe 00:07
Galatasaray Haberleri: Sabri Saroğlu, Wesley Sneijder ve Selçuk İnan'dan iyi orta kesiyor!

Senelerce yaptığı ortalarla dalga geçilen Sabri Sarıoğlu, son yıllarda bu konuda çok farklı...

FutbolArena Analiz - Galatasaray'da son yılların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Sabri Sarıoğlu'nun yaptığı ortalar senelerce espri konusu olmuştu. Buna karşın Sabri son yıllarda ligin en isabetli orta kesen oyuncularından biri oldu. 

2014-2015 sezonunda Cicinho'dan sonra ligin en etkili orta kesen sağ beki olan Sabri bu sezon da Galatasaray'ın yıldız isimlerini geride bıraktı. 


Sabri Sarıoğlu'nun kornerleri, Wesley Sneijder ve Selçuk İnan'ın kornerlerinden daha etkili 


Galatasaray'da bu sezon kornerlerin büyük çoğunluğu Selçuk İnan, Wesley Sneijder, Bilal Kısa ve Sabri Sarıoğlu kullanırken, bu isimlerden en etkili kullanan Sabri oldu. 
Sabri'nin kornerlerinin %53 isabetli olurken, %17.65'i de şuta dönüştü. Sabri'den sonra gelen Wesley Sneijder'in kornerlerinde isabet oranı %46, şuta dönüşme oranı ise %13.24. 

Üçüncü sırada Bilal Kısa var. Bilal'in kornerlerinin sadece %19'u isabetli olmuş ve %9.52 ile şuta dönüşmüş. Selçuk'un ise %36'sı isabetli olmasına rağmen, ortaları yumuşak kestiği için sadece %9.09'u şuta dönüşebilmiş. 


Sabri Sarıoğlu, orta kesebiliyor mu?


Duran topta Sabri diğer Galatasaray oyuncularından daha etkili orta keserken, hareketli topta da Selçuk İnan, Bilal Kısa gibi oyuncuların önünde. Sabri'nin orta isabet oranı %24'ken, Sneijder'in orta isabet oranı da %24. 

Orta kesme konusunda Emre Çolak %26 ile Galatasaray'da en iyi 2. isimdi. Lionel Carole ise %37 ile tüm ligin en isabetli orta kesen bekiydi. 

Sabri Sarıoğlu'nun orta isabet oranı 2014-2015 sezonunda ise %31.9'du. Bu sezon ise önemli bir düşüş yaşadığı göze batıyor. 

FutbolArena haber turu (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.