comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Sabri Sarıoğlu ne kadar kazanacak?

11 Haziran 2016, Cumartesi 13:31
Galatasaray Haberleri: Sabri Sarıoğlu ne kadar kazanacak?

Sezon içinde Sabri'nin opsiyonunu iptal eden Galatasaray Yönetimi, önce taraftarın gazını aldı şimdi de yeni bir sözleşmede anlaştı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu 1 yıl daha sarı kırmızılı formayı giyecek. Sezon içinde oyuncunun bu sezon için garanti ettiği opsiyonu iptal eden Galatasaray Yönetimi, milli futbolcuyla geçen sezon aldığı paranın daha düşüğüne 1 yıl daha anlaştı.

GEÇEN SEZON 15. MAÇ ÖNCESİ OPSİYON İPTAL EDİLDİ

Galatasaray geçen sezon başında Sabri Sarıoğlu ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşma yaptı. Yapılan sözleşmeye göre Sabri Sarıoğlu eğer 15 maçta oynaması durumunda 1.8 milyon Euro garanti ücret ve 45 bin TL maç başı ücretten sözleşmesi 1 yıl daha uzayacaktı.

Ve Galatasaray Yönetimi, tepkiler üzerine geçen sezon ligin ilk yarısında Bursaspor ile oynayacağı karşılaşma öncesi Sabri'nin opsiyonunu iptal etti.  Eğer opsiyon iptal edilmeseydi o maça 11'de çıkan Sabri bu sezonki sözleşmesini garanti edecekti.
 

Galatasaray, Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesini ne kadar uzattı?

 

Sabri'nin opsiyonun iptal edilmesi sonrası uzun yıllar Galatasaray forması giyen milli futbolcunun sarı-kırmızılı takımda son sezonu olacağı tahmin edilirken yönetim Sabri'nin sözleşmesini 1 yıl daha uzatma kararı aldı. Geçen sezon 1,8 milyon Euro'ya oynayan Sabri Sarıoğlu gelecek sezon 1,2 milyon Euro'ya forma giyecek.

Öte yandan Sabri Sarıoğlu geçen sezon takımda en fazla süre alan oyunculardan biri oldu.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.