comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Riekerink'ten Roman Neustadter yorumu

28 Haziran 2016, Salı 09:45
Galatasaray Haberleri: Riekerink'ten Roman Neustadter yorumu

Galatasaray'ın uzun süre ilgilendiği Roman Neustadter için Riekerink'in yorumu herkesi şaşırttı.

FutbolArena - Schalke ile sözleşmesi sona eren ve bonservisi elinde olan Roman Neustadter ile uzun süre ilgilenen Galatasaray'ın Jan Olde Riekerink'i dinleyerek bu transferden vazgeçtiği ortaya çıktı. Hollandalı çalıştırıcının Rus futbolcu için, "İkinci Donk olur" yorumu herkesi şaşırttı.
 

Jan Olde Riekerink'ten Roman Neustadter yorumu


Hürriyet'in haberine göre; Galatasaray'da ‘Bitti' gözüyle bakılan transfere Riekerink, 15 Haziran tarihinde, “Ağır bir oyuncu. İstediğim tipte bir savunmacı değil” raporu vererek veto etmişti. Ancak Riekerink'in, şimdilerde Fenerbahçe'ye imza atmak üzere olan Roman Neustadter için yöneticiler ile yaptığı değerlendirmenin bununla sınırlı olmadığı ortaya çıktı.
Riekerink, Neustadter transferini, ‘Ryan Donk'a benzetti. Yönetime de şu sözleri söyledi: “Almayın, ikinci Donk olur.”
Riekerink, Neustadter'in, G.Saray'da Donk gibi hayal kırıklığı yaratacağını ön görüp, “Neustadter büyük takımların temposuna ayak uyduramaz. Galatasaray'da ikinci Donk etkisi yaratır. Donk da, Kasımpaşa'da üst düzey bir performans sergiliyordu. Ancak G.Saray'da ortaya koydukları hepimiz adına hayal kırıklığı oldu” sözleri ile bu defteri kapattı.G.Saray yönetimi de Riekerink'in ısrarı üzerine bu transferden vazgeçti. Ve nitekim Galatasaray, Neustadter yerine Bursasporlu Serdar Aziz'i renklerine bağladı.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.