comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Kurtarıcı Jean-Louis Dupont

18 Haziran 2016, Cumartesi 10:02
Galatasaray Haberleri: Kurtarıcı Jean-Louis Dupont

Galatasaray'ın aldığı 1 yıllık men cezasının kaldırılması için CAS'ta savunma yapan avukat Jean-Louis Dupont, sarı kırmızılıların tek umudu oldu.

FutbolArena - UEFA'dan 1 yıl men cezası alan Galatasaray geçtiğimiz gün CAS'ta bu karara itiraz için görüşme gerçekleştirdi. Sarı kırmızılı kulübü temsil eden Belçikalı Avukat Jean-Louis Dupont'un yaptığı savunma herkesi şaşırttı.
 

Galatasaray'ın UEFA cezası kalkacak mı?


Milliyet'in haberine göre; Futbolda devrim yaratan “Bosman” kararında oyuncunun avukatlığını yaparak futbol dünyasında yer edilen Belçikalı avukat, şimdi de Galatasaray ile yeni bir ihtilale imza koymaya hazırlanıyor. Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) Galatasaray'ı savunan Dupont yine tarihi bir savunma yaptı.

Belçikalı avukat, bir yıllık men cezasının, “Serbest rekabeti” engellediğini savundu. Bir şirket olan Galatasaray'ın, serbest piyasa ekonomisinde rakiplerinden geri kalacağını ileri süren Dupont, bunun hukuka aykırı olduğunu dile getirdi.
Galatasaray'ın avukatının dile getirdiği ikinci nokta da, kulübe verilen maaş kısıtlaması... Dupont burada, “Bize verilen bir para harcama sınırı var. Oyuncu ücretleri için 65 milyon euroya inilmesi öngörülüyor. Ancak ticarette böyle bir şey olmaz” dediği öğrenildi.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.