comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Hamit Altıntop ile anlaşma sağlandı

25 Haziran 2016, Cumartesi 09:45
Galatasaray Haberleri: Hamit Altıntop ile anlaşma sağlandı

Galatasaray, tecrübeli futbolcu Hamit Altıntop ile maç başı ücret üzerinden anlaşma sağladı.

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz sezon hiçbir maçta forma giymeden 2.750 bin Euro garanti ücret alan ve taraftarların tepki gösterdiği deneiymli futbolcuyla maç başı ücret üzerinden yeni anlaşma yapıldığı iddia edildi. Hamit Altıntop'un yönetime, "Galatasaray'a borcum var ve bunu ödemek istiyorum" dediği belirtildi.


Hamit Altıntop, Galatasaray'dan ne kadar kazanacak?


Vatan'ın haberine göre; Deneyimli oyuncu yıllık 2 milyon 750 bin Euro alıp hiç oynamadan geçen sezonu noktalarken takımda kalmak için maç başı ücrete imza atmak istediğini iletti. Yönetimin durum değerlendirmesinde, “Kronik sakatlığı bulunuyor. Oynamazsa para yok! Yılda 15-20 maç oynasa bu maliyetle bize faydası olur” yorumu yapıldı. Hamit Altıntop da Galatasaray'da kalmak adına şartları kabul edince taraflar el sıkıştı... Anlaşma için arada pürüz kalmadı!

Kontratının bitmesine rağmen G.Saray'da kalmak istediğini ileten Hamit, Alman ekipleri ile de dirsek temasına girerken G.Saray yönetiminden sonunda Altıntop'a yeşil ışık yandı. Teknik heyet ve idarecilere kariyerine G.saray'da nokta koymak istediğini söyleyen 33 yaşındaki oyuncu yöneticiler ile yaptığı görüşmede ise “G.Saray'a oynamadığım dönemlerden dolayı borcum var. Ben bu borcu ödemek istiyorum. Maç başına ücret karşılığında imza atmaya hazırım” diyerek son hamlesini de yaptı.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.