comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Hamit Altıntop Galatasaray'dan ne kadar kazandı?

01 Haziran 2016, Çarşamba 19:09
Galatasaray Haberleri: Hamit Altıntop Galatasaray'dan ne kadar kazandı?

Hamit Altıntop'un Galatasaray kariyeri sona erdi. Akıllarda ise "rızık" açıklaması ve sakatlıkları kaldı.

FutbolArena Detay - 2012-2013 sezonu başında Real Madrid'ten 3.5 milyon Euro'ya transfer edilen Hamit Altıntop'un transferi Galatasaray taraftarını çok sevindirmişti. Buna karşın ilerleyen günler hiç de beklenildiği gibi olmadı. 


Hamit Altıntop'un ilk sezon 'direk'ten döndü! 


2012-2013 sezonunda ligde 29 maça çıkan Hamit Altıntop, Şampiyonlar Ligi'nde de 9 maçta forma giydi. Ligde 6 asist yapan Hamit, gol atma başarısı gösteremedi. Bu sezonda çok sayıda topu direkten dönen Hamit'in şanssızlıkları bu direklerle başlamıştı. Buna karşın sezonun tek golünü Schalke 04'e karşı deplasmanda atan Hamit, eski takımı karşısında çok iyi bir performans göstermişti. İlk sezonundaki performansı dalgalı olan Hamit kimi zaman taraftarın protestolarına maruz kalmıştı. 


2. sezon Hamit Altıntop'un sakatlık kabusu başladı! 


2013-2014 sezonu başında, Hamit kariyeri boyunca yaşadığı sakatlık kabusunu tekrar görmeye başladı. Bu sezon boyunca yalnızca 5 lig maçına çıkabilen Hamit adeta bu dönemi pas geçti. 


Felipe Melo'nun yokluğunda hızır gibi yetişti! 


3. sezonun başında da sakatlık sorunlarını üzerinden atmaya başlayan Hamit Altıntop, Cesare Prandelli döneminde zaman zaman oynamaya başlamıştı. Ligin 2. devresinde ise Felipe Melo sakatlanmış ve belinde operasyon geçirmişti. Bu dönemde Galatasaray'ın dördüncü yıldızı kaybedebileceği düşünülürken Hamit adeta hızır gibi yetişti. Selçuk İnan ile iyi bir ikili olan Hamit, Melo'nun sakatlığında oldukça iyi maçlar çıkardı ve Galatasaray şampiyonluk yarışından düşmedi. Sonrasında Felipe Melo'nun iyileşmesi ile Galatasaray ortasahayı üç oyuncu ile kurdu ve 4. yıldız da Cimbomun oldu. 


Mali krizde Hamit Altıntop fedekarlık göstermedi! "Rızık" açıklaması infial yarattı


2. sezonunu tamamen sakatlıklarla geçiren Hamit Altıntop, Galatasaray mali açıdan zor duruma girdiğinde yüksek maaşında indirime gitmedi. Sakat olduğu halde parasında indirime gitmeyen Hamit, Real Madrid'te oynadığı dönemde ise sakatken para almamış ve fedakarlık yapmıştı. Aynı fedakarlığı Galatasaray'da yapmayan Hamit, eleştirilere "Bu benim rızkım" diyerek cevap vermişti. Hamit'in bu cevabı taraftar ile oyuncu arasındaki ilişkiyi bozdu. Bu açıklamanın ardından tekrar sakatlanan Hamit sezon içinde tekrar tekrar yaşadığı sakatlıklar yüzünden tek bir maça bile çıkamadı. 


Hamit Altıntop Galatasaray'dan ne kadar maaş aldı?


Hamit Altıntop maç başı primleri hariç Galatasaray'dan 4 sezonda tam 11.3 milyon Euro kazandı. Bu paraya 3.5 milyon Euro bonservisi ve maç başı primleri de eklenirse Hamit'in Galatasaray'a maliyeti 15 milyon Euro'yu geçti. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.