comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Galatasaray'ı bekleyen Bruma krizi

27 Haziran 2016, Pazartesi 12:43
Galatasaray Haberleri: Galatasaray'ı bekleyen Bruma krizi

Galatasaray, Bruma'yı eğer Porto'ya satarsa Sporting Lizbon'a tam 30 milyon Euro ceza ödemek zorunda kalır.

FutbolArena - Galatasaray, Bruma'yı eğer Porto'ya satarsa Sporting Lizbon'a tam 30 milyon Euro ceza ödemek zorunda kalır.

Galatasaray'ın Portekizli oyuncusu Bruma'ya Porto talip. Milliyet'in haberine göre Portekiz kulübü oyuncu için Galatasaray'a 8 milyon Euro ödemeye hazır. Transferdeki en büyük sorunsa 30 milyon Euro.

Geçen sezonu İspanya'da Real Sociedad'ta geçiren ve 7,5 milyon Euro satın alma bedelini kullanmayan İspanyol kulübü Bruma'yı geri yollamıştı.
 

Galatasaray, Bruma'yı Porto'ya satarsa ne olacak?


Galatasaray'a geri dönen genç oyuncuya Porto talip. Galatasaray'a 8 milyon Euro öneren Porto transfer için istekli ama sorun Sporting Lizbon kulübü.  2013 yılında Bruma'yı bonuslarla birlikte yaklaşık 14 milyon Euro'ya alan Galatasaray eğer oyuncuyu Porto'ya satarsa ağır bir cezayla karşı karşıya kalacak. 

Galatasaray'ın 2013'te Bruma'yı alırken yaptığı anlaşmaya göre; Bruma'yı eğer Benfica, Porto ve Braga'ya satarsa Sporting Lizbon'a tam 30 milyon Euro ceza ödemek zorunda kalacak.

Galatasaray hülle yoluna mı gidecek?

Bruma'daki bu önemli ayrıntıyı FutbolArena 27 Kasım  2015'te okuyucularına duyurmuştu. O HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN! 

Galatasaray'ın bu transferi gerçekleştirmek ve 30 milyon Euro cezadan kurtulmak için tek yoluysa hülle. Galatasaray'ın oyuncuyu önce anlaşacağı başka bir takıma ardından o kulüp üzerinden Porto'ya satması gündemde.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.