comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Engin Ardıç'tan Fatih Terim iddiası

15 Haziran 2016, Çarşamba 14:07
Galatasaray Haberleri: Engin Ardıç'tan Fatih Terim iddiası

Sabah Gazetesi Yazarı Engin Ardıç, Abdurrahim Albayrak'ın açıklamalarından yola çıkarak Fatih Terim, Recep Tayyip Erdoğan'a "yakın" olduğu için Galatasaray'dan yollandı dedi.

FutbolArena - Sabah Yazarı olan Galatasaray Liseli Engin Ardıç, Terim'in tekrar Galatasaray'a dönmesi gündemdeyken, kulübün eski yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak'ın sözlerinden yola çıkıp kulüpte yaşananları ele alan köşe yazısı yazdı.

"Terim, Galatasaray'a yakışmıyordu bu yüzden gönderildi" tezine karşı çıkan Ardıç, olayın siyası olduğunu savunup, "Hakan Şükür Fethullahçı'ydı, o yakışıyor muydu yavrularım?" dedi.

Ardıç, "Hadi yürü be Cimbom" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"En parlak gününde Fatih Terim'in, ardından da üç kupa birden kaldırmış Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'dan "gönderilmeleri" herkesi şaşırtmıştı... Bu nasıl işti? Bunlar kafayı mı yemişlerdi?
Kulüp kendi ayağına mı sıkıyordu?"

"TERİM ERDOĞAN'A YAKINDI DİYE YOLLANDI"
Ardıç, Terim'in Galatasaray'a "yakışmıyor" diye yollanmasının "kılıf" olduğunu savunup, şunları yazdı:

"Şimdi, deli dolu bir "halk adamı" olduğu için Galatasaraylı büyük burjuvalar (benim eski arkadaşlar) tarafından sevilmeyen, hor görülen, hatta aşağılanan Abdürrahim Albayrak bazı açıklamalarda bulunmuş.

"Devrin başkanı" Ünal Aysal, Fatih Terim için "hocayı gönderiyorum, Galatasaray'a yakışmıyor" demiş o zamanlar!" Fatih Terim Galatasaray'a yakışmıyor ha? Tam on bir yıl Galatasaray'da top koşturmuş adam... Hakan Şükür Fethullahçı'ydı, o yakışıyor muydu yavrularım? (Tayyip Erdoğan'a karşı çıkarsa yakışır, öyle mi yavrularım?) İyi ki kulübe üye değilim, bunu duysam o saat istifa ederdim.

Gerisini de, topu görse bomba diye karakola götürecek, fakat akraba-taallukat yardımıyla ve de mason locası desteğiyle Galatasaray'da kongre delegesi bile olabilen bazı lapacılar düşünsünler. Bu gibi haybecilerin varlığı zaten kulübe üye "olmamak" için yeterli nedendir.

Terim ve Hamzaoğlu niçin gönderildiler ha?
Bu memlekette bunu merak edecek kadar saf vatandaş kaldıysa, söyleyelim:
Fatih Terim, Recep Tayyip Erdoğan'a "yakın" olduğu için..."

TERİM'İN ADAMI DİYE YOLLANDI

Ardıç yazısında Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'dan yollanma gerekçesinin de "Terim'in adamı" olması dolayısıyla olduğunu ileri sürdü.


"Hamza Hamzaoğlu da "Terim'in adamı" olarak algılandığı için kovuldular!
Evet, kovuldular.
Buna "başkan hocayla anlaşamıyor" kılıfı uyduruldu.
Böylece spora siyaset hem de dibine kadar karıştırıldı, üstelik "takım teknik direktörolmadan da oynar" diyen zavallılar da ligde nal toplar duruma düştüler."

ALBAYRAK NE DEMİŞTİ?

Eski Galatasaray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak'ın açıklamalarını okumak için tıklayın!

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.