comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Ebru Köksal geri dönüyor

10 Haziran 2016, Cuma 09:41
Galatasaray Haberleri: Ebru Köksal geri dönüyor

Galatasaray'da uzun süre yöneticilik yapan Ebru Köksal'ın yeniden mevcut yönetimde görev alacağı iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da Dursun Özbek yönetimine yapılan eleştiriler sonrası yönetimde köklü değişiklikler yapılmaya devam ediliyor. Sportif A.Ş'nin başına Alp Yalman'ı getiren Dursun Özbek, Fatih İşbecer'in istifasının ardından da yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor.
 

Ebru Köksal, Galatasaray'da göreve başlıyor


Fanatik'in haberine göre; Cim Bom'da uzun yıllar profesyonel yöneticilik yapan Ebru Köksal'ın, Galatasaray'a yeniden dönmeye hazırlandığı öğrenildi.

Önceki gün istifa eden Fatih İşbecer'in yerine Köksal, maaşlı olarak Sarı-Kırmızılı kulübün finansal işlerini koordine edecek.


Ebru Köksal kimdir?


Robert Kolej'in ardından Brown Üniversitesi'nden Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler dalında çift diploma ile mezun oldu. Ebru Köksal, 1990-2000 arasında Morgan Stanley, NY, Citibank ve AIG Capital Partners'da yatırım bankacılığı, 2001–2011 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü ve şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik, 2010-12 yılları arasında Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve bu göreve gelen ilk kadın oldu. 2011–2012 yılları arasında 4 ay 5 gün Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği yaptı. 2011 yılında ise Stadium Business Awards tarafından 'Yılın Yöneticisi' ödülüne layık görüldü.[4] Köksal 2013 yılında Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın yeni yönetim kurulunda yer aldı. Evli ve 2 çocuk annesi olan Ebru Köksal; İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.