comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Dursun Özbek'ten Fatih Terim ve transfer açıklaması!

07 Haziran 2016, Salı 22:36
Galatasaray Haberleri: Dursun Özbek'ten Fatih Terim ve transfer açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Teknik Direktör ve transfer hakkında bilgi verdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yeni sezon için teknik direktör arayışlarının sürdüğünü söyledi.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneğinin (GSYİAD) Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen iftar yemeğine katılan Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Teknik direktör arayışının, yeniden oluşturulan Galatasaray Sportif AŞ yönetimi tarafından yapıldığını aktaran Özbek, "Sportif AŞ'de yeni üyelerimiz var. Birlikte değerlendirmeler yapıyoruz. Galatasaray'a en faydalı olacak çözümü üreteceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Yeni sezonda Galatasaray'a layık bir antrenörle yolumuza devam edeceğiz." diye konuştu. 


Dursun Özbek, Teknik Direktör olarak Fatih Terim'i düşünüyor mu?


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in adının yeniden sarı-kırmızılı kulüple anılmaya başlandığının hatırlatılması üzerine Özbek, "Fatih Terim hocamız, Galatasaray'a mal olmuş bir kimlik. Kulübümüze çok büyük hizmetlerde bulunmuş biri. Şu anda da çok önemli bir görevi var. Sadece Avrupa Futbol Şampiyonası'na odaklanması ve başka bir şey düşünmemesi gerektiğini biliyoruz. Ben bu görüşteyim." ifadelerini kullandı.
 

Dursun Özbek'ten transfer açıklaması


Dursun Özbek, yeni sezon öncesi futbol takımını güçlendirebilmek amacıyla transferler yapacaklarını aktardı.

"Geride kalan sezonda eksik taraflarımızı gördük." değerlendirmesinde bulunan Özbek, "Kadromuzu güçlendirmek için transferler yapacağız. Bunun için belli bir bütçemiz var. Bu süreçte Galatasaray'ın eksiklerini giderecek tedbirleri alıyoruz. Zaten yeni oluşturduğumuz Sportif AŞ yönetimi de bu amaç için çalışıyor. Hepsi de görev başında." şeklinde konuştu.

Öte yandan, iftar organizasyonunda davetlilere hitap eden Özbek, "Galatasaray olarak her ne kadar futbolda taraftarlarımızı ve camiamızı üzdüysek de genelde başarılı bir sportif sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Futbolda arzu edilmeyen bir sezon geçmesine rağmen sonunu iyi bağladık ve Türkiye Kupası'nı camiamıza hediye ettik." şeklinde ifadeler kullandı. 


1905 GSYİAD iftarı, yüksek katılımla yapıldı


1905 GSYİAD tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katılım yüksek oldu.

Etkinliğe, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in yanı sıra kulüp divan kurulu başkanı İrfan Aktar, yönetim kurulu üyeleri Nasuhi Sezgin, İsmail Sarıkaya, Burçin Aslan ve 1905 GSYİAD Başkanı Metin Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Ayrıca iftarda, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileğinde bulunuldu.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.