comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Dursun Özbek, divan kurulunda konuştu

08 Haziran 2016, Çarşamba 12:55
Galatasaray Haberleri: Dursun Özbek, divan kurulunda konuştu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek kulübün divan kurulunda Galatasaray mali ve idari konularını masaya yatırdı.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen Galatasaray Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek, UEFA'dan aldıkları 1 senelik cezanın kendilerini çok etkilediği ancak Türkiye Kupası'nı kazanarak bu cezayı çekmeye hak kazandıklarını hatırlattı.
 

Dursun Özbek'in divan kurulundaki konuşmaları


Dursun Özbek, "UEFA'nın verdiği ceza bizi kötü etkiledi. 1 senelik bir cezamız vardı, bu cezayı şimdilik çekmiş gibi duruyoruz. Telafi olarak Türkiye Kupası'nı aldık. Futbolda daha iyi bir kadro kurmak için çalışmaları başlattık. Sporcu olarak daha efektif bir takım oluşturacağız.  Geçmiş yıllarda alınan 40'a yakın sporcunun sözleşmelerinden kurtulmak için çaba sarf ediyoruz, bunu yapmak zorundayız. Önümüzdeki sezonki futbol harcamalarımız 65 milyon euroyu geçemez, bu konuda çalışmalarımızı yaptık" ifadelerini kullandı.
 

Galatasaray basketbol takımının bütçesi ne kadar olacak?


"Basketbolda Türkiye'ye gelen en büyük kupayı kazandık. Şimdi Euroleague için daha iyi bir kadro kurmamız lazım. Geçen yıl takımın 6 milyon Dolar bütçesi vardı. Bu sezon 9 milyon Dolar'a çıkaracağız. Sponsorlarla görüşüyoruz."

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.