comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Cimbom'da gündem Fatih Terim

31 Mayıs 2016, Salı 09:39
Galatasaray Haberleri: Cimbom'da gündem Fatih Terim

Galatasaray'da yeni sezon öncesi Fatih Terim sesleri yükselmeye başladı. Kulüp içerisinde oluşan yeni grubun takımın başına Terim'i getirmek istediği iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da Dursun Özbek yönetimine olan tepkiler gün geçtikçe artarken, muhalif grubun şimdiden hazırlıklara başladığı öne sürüldü. Faruk Süren ve Duygun Yarsuvat'ın başını çektiği grubun takımın başına Fatih Terim'i getirmek istediği ifade edildi.
 

Fatih Terim, Galatasaray'a gelecek mi?


Fanatik'in haberine göre; Kötü geçen sezonu ezeli rakibi Fenerbahçe'yi yenip Türkiye Kupası'nı kaldırarak kapatan Galatasaray'da artık gündem kongre ve yeni bir oluşum...

Uzun süredir toplantılar yapan ve yönetim şekillendiren eski başkanlar Duygun Yarsuvat ve Faruk Süren'in başı çektiği grubun, takımın konsantrasyonunu bozmamak için gizlediği çalışmalar artık su yüzüne çıktı. Abdurrahim Albayrak'ın da önemli figürlerden biri olduğu oluşumun hedefi bir an önce seçime gitmek.
Birlikte çalıştıracak

Camiada kredisi yüksek isimlerle oluşturulacak güçlü yönetimin en büyük planı ve seçim kozu ise teknik direktör Fatih Terim olacak. Hedef; efsane hocanın yeni dönemde Galatasaray'ı ve milli takımı birlikte çalıştırması. Yarsuvat ve Süren'in oluşumu, özellikle Haziran ayında kongre için gerekli adımları atacak, Fatih Terim ile yapılacak kritik görüşmeler ise Fransa 2016 sonrasına bırakılacak.

Takvim de müsait

Fatih Terim'in A Milli Takım ile Galatasaray'da birlikte çalışması için 2016 sonrasındaki takvim de müsait. 2018 Dünya Şampiyonası öncesinde 2016'da 3, 2017'de ise 5 resmi maçımız var. Resmi maçların olduğu haftalarda liglere ara verildiği düşünülürse deneyimli hocanın bu iki görevi yürütme konusunda büyük bir sıkıntı yaşamayacağı öngörülebilir.

Ayrıca Sarı-Kırmızılılar'ın Avrupa Ligi bileti kazansa da cezası sebebiyle Avrupa'da mücadele edemeyecek olması da takvimi rahatlatan bir başka etken.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!