comScore

Galatasaray Galatasaray

Kevin Grosskreutz oynayabilecek mi?

07 Eylül 2015, Pazartesi 09:12
Kevin Grosskreutz oynayabilecek mi?

Kevin Grosskreutz'a geç kalındığı için FIFA'dan lisans alamayan Galatasaray'ın hukuki girişimlerine devam edeceği ifade ediliyor ancak hukukçular sonuç çıkmaz görüşünde.

FutbolArena Detay - Galatasaray lisans almak için geç kaldığı Kevin Grosskreutz'un oynayabilmesi için girişimlerine devam ediyor.

Basına yansıyan haberlere göre kulüp kaynakları "Transferin son gününde 7 ayrı transfer işleminin gerçekleşti ve sadece bir futbolcunun transfer işleminde gerekli yasal bütün işlemler tamamlandığı halde, tek bir maddi hata ile transfer geri döndü. Bu durumda Galatasaray gibi futbolcu da mağdur olacak ve yarım sezonu boşa geçecektir" görüşünde.
 
HUKUÇULAR OLUMSUZ BAKIYOR...

Galatasaray, FIFA'nın Kevin Grosskreutz'un transferine onay vermemesi sonrası oyuncunun 1 Ocak'tan itibaren lisansının çıkacağını duyurmuştu.
 
Olayda kendi hatasını kabul eden Galatasaray'ın konu hakkında hukuki girişimlere başlayadığı ifade edilirken spor hukukçuları olumlu kararın çıkması zor görüşünce. 
 
Spor Hukuku Uzamanı Avukat Emin Özkurt da bu görüşte. Özkurt, Galatasaray'ın bu süreçte olumlu bir karar çıkartamacağını savundu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)