comScore

Galatasaray Galatasaray

Üç büyüklerin kadro değerleri

01 Eylül 2015, Salı 12:09
Üç büyüklerin kadro değerleri

Transfer döneminin kapanmasının ardından takımların kadro değerleri yeniden şekillendi.

FutbolArena Detay - 2015-2016 yaz transfer dönemi dün gece sona erdi. Takımların yaptıkları son transferler kadro değerlerini de büyük oranda değiştirdi.

Fenerbahçe'nin transfermarkt değeri
Bu sezon transferde açık ara şampiyon olan Fenerbahçe'nin kadro değeri transfermarkt verilerine göre 164.45 milyon Euro'ya yükseldi. Sarı lacivertli ekibin geçen sezon bu dönemdeki kadro değeri 132 milyon Euro'ydu.

Sarı lacivertli takımın kadrosundaki en değeri oyuncular ise 15 milyon Euro değerindeki Robin van Persie ile Luis Nani.

Beşiktaş'ın transfermarkt değeri

Siyah beyazlıların kadro değerinde de geçen yıla oranla büyük bir artış söz konusu. Transfer döneminde Demba Ba'yı kaybeden fakat Mario Gomez ve Ricado Quaresma gibi yıldızları kadrosuna katan Beşiktaş'ın şu anki kadro değeri 121.55 milyon Euro. Siyah beyazlıların geçen sezonki kadro değeri 97 milyon Euro'ydu.

Beşiktaş'ın kadrosundaki en değerli futbolcu ise 12 milyon Euro piyasa değeri olan Gökhan Töre.

Galatasaray'ın transfermarkt değeri

Geçtiğimiz sezonun 3 kupalı şampiyonu Galatasaray'ın kadro değeri 168,70 milyon Euro'ydu. Fakat sarı kırmızılı ekibin bu transfer döneminde takımdan yolladığı yıldız futbolcuların yerini doldurmaması kadro değerinde düşüşe neden oldu. Galatasaray'ın güncel kadro değeri 118,25 milyon Euro'ya kadar düştü.

Sarı kırmızılı ekibin kadrosundaki en değerli futbolcu ise 17 milyon euro piyasa değeri bulunan Fernando Muslera ile 15 milyon Euro değerindeki Wesley Sneijder.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)