comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Endoğan Adili bilmecesi

04 Ağustos 2015, Salı 21:38
Galatasaray'da Endoğan Adili bilmecesi

Sarı-Kırmızılılarda 2014 Ocak transferinde gelenler bir bir gidiyor

FutbolArena Detay - Galatasaray'ın elinden çıkarmaya çalıştığı isimlerden son halka da Endoğan Adili. Henüz Basel'de dahi kendisini kanıtlamadan Galatasaray'a gelen genç oyuncu FC Wil'e kiralandı. KAP'a yapılan açıklamada İsviçre 2. Lig kulübü FC Wil'in Adili için 200 bin İsviçre Frankı ödeyeceği belirtildi. 200 bin İsviçre Frankı yaklaşık 188 bin Euro ediyor. Galatasaray'la 5 yıllık sözleşme imzalayan ve sözleşmesi 2019'da bitecek olan Endoğan Adili'nin Galatasaray'dan aldığı maaş ise bilinmiyor. Galatasaray yönetimi nedense gerçekleştirdiği bu transferi KAP'a bildirmemişti. Yani 200 bin İsviçre Frankı (188 bin Euro) Endoğan'ın maaşının kaçta kaçı bilemiyoruz

Aynı günlerde (2014 Ocak transfer dönemi) yine hiçbir kulüpte kendisini ispat etmemiş Lucas Ontivero için de Galatasaray kulübü tam 2 milyon Euro bonservis ve yine 5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Ontivero bu sene Galatasaray'dan 450 bin Euro alırken, seneye 550, bir sonraki sene ise 650 bin Euro alacak! 
Yine aynı günlerde PTT 1. Lig'den alınan Oğuzhan Kayar da öyle ahım şahım bir patlama yapmamasına rağmen Galatasaray'a tam 2.250 milyon Türk Lirası bonservisle yani yaklaşık 800 bin Euro'ya transfer olmuştu. 

Bugün sözleşmesi 75 bin Euro karşılığında çift taraflı fesh edilen Kaan Baysal da 2019'a kadar Galatasaray'la sözleşme imzalamıştı ve maaşı 175 bin Euro idi. 

Galatasaray'ın o dönem, neden kendisini ispat etmemiş isimsiz oyuncular aldı ve bu oyunculara neden böyle ederinin çok üzerinde paralar verdi, henüz kimse bilmiyor veya bilenler de açıklama yapmıyor.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!