comScore

Galatasaray Galatasaray

''Galatasaray derbiyi kazanırsa şampiyon''

26 Şubat 2017, Pazar 11:51
''Galatasaray derbiyi kazanırsa şampiyon''

Galatasaray kongre üyesi Ahmet Özdoğan, Güneş Gazetesi'ne verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu

FutbolArena - Galatasaray kongre üyesi Ahmet Özdoğan, Türk Telekom Arena'da Galatasaray'ın Beşiktaş'ı mağlup etmesi taktirde Spor Toto Süper Lig'de şampiyon olacağını iddia etti.

Güneş Gazetesi'nde dev derbi öncesinde konuşan Ahmet Özdoğan'' Beşiktaş maçı Galatasaray için çok önemli… Kazanırsak ki; kazanma şansımızda %51'dir. Bu maçı kazandığımız takdirde Galatasaray'ın şampiyonluk şansı çok yükselir ve Galatasaray %100'de yüz şampiyon olabilir.'' dedi
''ŞANSIMIZ %51''

''Beşiktaş maçı Galatasaray için çok önemli… Kazanırsak ki; kazanma şansımızda %51'dir. Bu maçı kazandığımız takdirde Galatasaray'ın şampiyonluk şansı çok yükselir ve Galatasaray %100'de yüz şampiyon olabilir. Bütün mesele Florya'da huzurun gelmesi. Gelirse takım kenetlenir. Ben Florya da huzurun olmadığını biliyorum. Ama Galatasaray çok kısa bir zamanda bir sihirli değnek değer gibi bir anda şampiyonluğun en büyük adayı olabilir, şampiyon da olur''

''Galatasaray yönetimi mali tabloyu iyi yönetemiyor. 18 aylık Dursun Özbek döneminde Galatasaray, öz sermayesinden 414 milyon TL eksiye gitti. Yani Galatasaray, öz sermayesinden 414 milyon TL yedi…  18 ayda bir başarı var mı? Türkiye Ligi'nde bir başarımız yok. Avrupa'ya zaten gidemiyoruz. Sadece aldığımız bir Türkiye Kupası ve Süper Kupa... Ama bunu karşılığı bu olmamalı... Avrupa'ya gidemeyen bir Galatasaray olmaz. Dursun Özbek'in 18 aylık dönemi çok kötü geçmiştir.

''GALATASARAY'DA HUZUR YOK!''

Galatasaray'da huzur ve istikrar yok…  Huzurun olmadığı yerde hiç bir şey olmaz. Galatasaray, şu anda 5. antrenörüyle çalışıyor. 1.5 senede 5 antrenör değiştiren kulüpte nasıl istikrar olsun…  Sayın Dursun Özbek bu konuda da mali konulardaki gibi rekor kırmaya devam ediyor. Hiç bir takımdan 18 ayda 5. antrenör göreve gelip gitmez… Galatasaray her zaman özellikle Haziran ve Ağustos ayını çok kötü geçiriyor. Bu ayları kötü geçirdiği zamanda sezon içinde bir türlü toparlanamıyor.

''GALATASARAY KÖTÜ YÖNETİLİYOR''

Galatasaray, hep kötü yönetildi. Riekerink'i getirmek yetmedi. Alınan oyunculara bakın. Aldığınız oyuncuların bir kısmını hiç oynamadan geri gönderiyorsunuz.  Ayrıca bazı kontratlı oyuncuları da üstüne para vererek gönderiyorsunuz. Diyorsunuz ki sonra paralar gidiyor. Para sorunu yok. Sorun sizde… Böyle bir anlayışın olduğu yerde başarılı olma şansınız yok. Burada kişiler önemli değil anlayış önemli. Bu anlayışla Dursun Özbek yönetimi çok net olarak sınıfı geçemez. Sayın Dursun Özbek yönetimi hedef, vizyon, anlayış olarak ve uyandırdığı heyecan olarak sınıfta kalmıştır.

''GALATASARAY TARAFTARI MUTSUZ!''

Taraftar memnun değil… Dışarı çıkalım 10 tane taraftara soralım yönetim başarılı mı diye? Başarılı derlerse ben hiç konuşmayacağım. Şu anda Galatasaray taraftarı arayış içinde... Bakarsanız özellikle sosyal medyada eski başkanları arıyor. Galatasaray taraftarı eski başkanları arıyorsa demek ki sorun var. Galatasaray taraftarı gerekli yorumu yapıyor zaten. Taraftar camianın en önemli parçası

''FATİH TERİM'İ YIPRATMAYALIM''

Yönetim sıkışınca Fatih Terim ismi gündeme geliyor. Fatih Terim Milli takımın antrenörü… Fatih Terim'i yıpratmamak lazım. Bakın milli takım hedefi olan bir takım ve hocası var. Bence Fatih Terim'i çok ortaya koymayalım. Fatih Terim de sonuçta bir insan. Yani şimdi Fatih Terim'in dışında bir alternatifimiz yok mu? Vardır. O zaman onları değerlendirelim. Fatih Terim'i de rahat bırakalım milli takımda görevini yapsın. Her başarısızlıkta Fatih Terim… Fatih Terim demenin bir anlamı yok bence.

''BÜTÜN KULVARDA BAŞARISIZLIK VAR''

Galatasaray Euroleugue'de son sırada. Türkiye Ligi'ne bakıyoruz. Şampiyonluk şansımız var mı? Yok! Peki basketbolda kupa da var mı? Yok! Galatasaray hiç bir yerde yok. Spor salonu yapacağız ve Galatasaray'ın cebinden bir şey çıkmayacak diyorlar. Bakın ben size bir şey söyleyeceğim. 15 bin kişilik spor salonu yapıyorsunuz. Peki niye yapıyorsunuz spor salonunu? Galatasaray Euroleague'de olmayacak. Bu kupaya gidemediğiniz zaman size ciddi bir para gelmiyor. Şimdi siz diyorsunuz ki salon yapacağız bedavaya yaptıracağız. Peki kardeşim bu salonu neyi hedefliyoruz? 10-12 milyon dolarlık bir bütçeyle Galatasaray'ı nereye götüreceksiniz? 5 yıl içinde basketbolda neyi hedefliyorsunuz? Bir söyleyin…  Peki diyelim yaptık. Kaç bin kişiye oynayacağız? Nasıl dolduracağız tribünleri? 2500-3000 kişiye oynayacaksın. Salonun giderleri ne olacak.

Galatasaray yönetimi aynı zamanda bir şeyi daha açıklamalı… Bu çok önemli bir şey. Sayın Levent Nazifoğlu dedi ki; Galatasaray'da eski yönetici olmuş aynı kişi için söyledi (Fatih ALTAYLI) dedi ki; 1-Donk‘un transferinde masanın hangi tarafında oturdun. 2-Sen Galatasaray'a karşı gol atıldığı zaman sevindin mi? dedi. Bunların hiç birinin cevabı gelmedi. Böyle şey olmaz. Bunlara cevap verilmeli. Galatasaray'ın yenilmesini isteyen bir üye olamaz. Eğer böyleyse gereği yapılmalı.

Galatasaray'da sayın başkan ve öteki yöneticiler çıkıp açıklasınlar ‘'Federasyonda kimler Galatasaray'ı temsil ediyor?". Bırakın eleştiriyi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun sadece bir maçtan, iki maçtan, üç maçta sonra eleştirmeniz çok yanlış. Türkiye Futbol Federasyonunun ana yapısını eleştirmeniz lazım.

''RİVA VE FLORYA İÇİN HAYIR OYU VERDİM''

Ben genel kurulda Riva ve Florya için ‘'hayır'' oyu verdim; yetmedi bir de genel kurul tutanaklarına neden ‘'hayır'' dediğimi işlettirdim. Onun için Galatasaray tarihinde RİVA ve FLORYA olayında tarihini bilen herkes, bizim orada neler yaptığımızı okuyacak. O tutanaklarda bizim niye RİVA ya ve FLORYA ya ‘'hayır'' dediğimiz bellidir. Tarih hepimizin önüne getirecek. ''evet ‘'diyenleri de, ''hayır'' diyenleri de. Kim haklı? kim haksız? zaman gösterir. Ben kendi adıma ve genel kurulda bütün ‘'hayır'' diyen arkadaşlarımız geceleri rahat uyuyoruz.

Sayın Dursun Özbek kime ‘'Bu benim kardeşim'' dediyse 1 ya da 1.5 ay içerisinde gitti. Sayın Tudor'un çok dikkatli olması lazım. Ona da kardeşim derse bir ay içinde o da gidiyor demektir.

Ahmet Özdoğan Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Igor Tudor'a da tavsiyelerde bulundu: Sayın Dursun Özbek kime ‘'Bu benim kardeşim'' dediyse 1 ya da 1.5 ay içerisinde gitti. Sayın Tudor'un çok dikkatli olması lazım. Sayın Dursun Özbek ona da kardeşim derse, yanındayız derse, arkandayız derse bir ay içinde o da gidiyor demektir.

''BİELSA'YI GETİRİRDİM!''

Galatasaray'ın hedefinin büyük olduğunu, Galatasaray'a gelecek antrenörün Galatasaray'la birlikte çok iyi hedefleri olan ve dünya takımı olma hedefine gitme yolunda görürüm. Igor Tudor daha çok genç. Galatasaray'a gelmesi için Tudor'un önünde biraz daha zaman olmalıydı. Kendisini biraz daha ispatlamalıydı diye düşünüyorum. . Galatasaray çok daha farklı antrenörlerle çalışmalı.

Biz olsaydık başka antrenörle çalışırdık. Mesela şöyle sezon başında bana sorsan kimi getirirsin diye? sana isim veriyorum; Bielsa'yı getirirdim. ''

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)