comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, De Jong'ı Beckham kuralıyla transfer etti

05 Eylül 2016, Pazartesi 08:11
Galatasaray, De Jong'ı Beckham kuralıyla transfer etti

Galatasaray'ın Nigel De Jong transferinde sürpriz bir detay ortaya çıktı. 

FutbolArena - Diarra ve Tiote'den olumsuz sonuç alınca transferin son gününde Nigel De Jong'u kadrosuna katan Galatasaray'ın oldukça ilginç ve sürprizlerle dolu bir anlaşma yaptığı ortaya çıktı. 

GALATASARAY'IN DE JONG TRANSFERİNDE BECKHAM KURALI
Galatasaray, Los Angeles Galaxy'de forma giyen Nigel De Jong'u MLS Ligi'nin kuralları sayesinde kadrosuna kattı. Milliyet'in haberine göre; MLS'de oyunculara ancak belli bir ücret tavanı ölçeğinde ödeme yapılabildiği için Nigel De Jong'a geerçek değerini verebilmek adına "Beckham Kuralı" olarak da bilinen "Designated Player' statüsünde kayıt yapıldı. 

Daha önce 3 futbolcuya izin veren bu kontenjan, Gerrard, Robbie Keane ve dos Santos tarafından dolduruldu. Nigel De Jong'un Los Angelex'ta 23 maçta forma giymesi durumunda sözleşmesi 2 yıl uzayacak ve yıllık ücreti 3.25 milyon dolar artacaktı. Ancak yeni sezonda açılacak olan Beckham Kuralı olarak bilinen "Designated Player" kontenjanını Jelle van Damme'den yana kullanıldı. Bunun üzerine Los Angeles Galaxy'nin imdadına Galatasaray yetişti ve bonservis ödememe şansını elde edip, iki kulüp için de karlı bir transfer yaptı. 

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.