comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Galatasaray'a Cenk Gönen'den kötü haber

21 Ağustos 2015, Cuma 13:35
Galatasaray'a Cenk Gönen'den kötü haber

Spor Toto Süper Lig'de transfer döneminin bitmesine kısa bir süre kala Galatasaray'ın Cenk Gönen transferi için ısrarı sürse de sarı kırmızılılara oyuncu ve kulübünden kötü haber geldi.

FutbolArena Özel - Geçtiğimiz hafta Cenk Gönen'le görüşmelere başlayan ve oyuncudan da "Olabilir" cevabını alan Galatasaray, Beşiktaş ve Cenk Gönen'in karar değiştirmesi sonrası rotayı Sırp kaleci Predrag Rajkovic'e çevirdi.
 
Cenk Gönen, Beşiktaş'tan neden ayrılmak istedi?
 
Siyah beyazlılarda geçen sezon Tolga Zengin'in arkasında 2. kaleci olan Cenk Gönen'in ayrılık fikri "takımda 3. kaleci konumuna düşürülmesiyle" ortaya çıktı. Sezon öncesi hazırlık kamplarında takım içerisinde Günay Güvenç'in 2. kaleci olarak görülmesi Cenk'in moralini bozarken başarılı file bekçisinin "3. kaleci olup kadroya giremeyeceksem ayrılmayı düşünebilirim" dediği gelen haberler arasında.
 
Fikret Orman izin vermedi
 
Cenk Gönen transferi için Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan onay çıkmazken Orman "Cenk burada kalıp 1. kaleci olmak için çalışmalı" ifadelerini kullanmıştı. Özellikle 2. Başkan Ahmet Nur Çebi ile durum değerlendirmesi yapan Cenk'in kalmak için ikna edildiği yeni sezonda da Beşiktaş forması giyeceği öğrenildi.
 
Galatasaray'ın Rajkovic transferi
 
Fernando Muslera'nın yanında yedek olabilecek iyi bir kaleci arayan Galatasaray'ın Kızılyıldız'dan Rajkovic için görüşmelerini hızlandırdığı 1995 doğumlu genç kaleciye imza attırmak için şartların zorlandığı öğrenildi. Kızılyıldız'ın yanı sıra Sırbistan U20 Milli Takımı'nda da şans bulan Rajkovic için İngiliz ve Alman takımlarıyla transfer yarışına giren Galatasaray'da yönetimin Kızılyıldız'a yeni bir teklif sunmaya hazırlandığı belirtildi.

Haber: Ertan Süzgün

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)