comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Beşiktaş'ı yenerse ne olur? - Süper Lig Haberleri

02 Mayıs 2016, Pazartesi 09:21
Galatasaray, Beşiktaş'ı yenerse ne olur? - Süper Lig Haberleri

Süper Lig'de ligin belki de kaderini belirleyecek maçta Galatasaray sahasında Beşiktaş'ı ağırlayacak.

FutbolArena - Galatasaray bu hafta sahasında Beşiktaş'ı ağırlayacak. Bu mücadele, şampiyonluk yarışı açısından büyük önem taşıyor. Zirve yarışına çok önceden veda eden sarı kırmızılılar, Avrupa Kupalarına katılmak için ya kupayı kazanmak ya da en kötü ihtimalle ligi ilk 5 içinde bitirmek zorunda.
 

Türkiye Kupası statüsü


Değişen statü sebebiyle şu an 6. sırada bulunan sarı kırmızılı kulüp, Avrupa Kupalarına katılım hakkı elde edebilmek için ligi ilk 4 sıra içinde bitirmesi zorunlu. Ya da Türkiye Kupası'nın alınması gerekiyor. Kupayı alan takım ligde ilk 4 sırada yer alıyorsa bu sefer ligi 5. sırada bitiren takım katılım hakkı elde ediyor.
 
266073-haber
 

Galatasaray'ın Türkiye Kupası finalindeki olası rakibi


Sarı kırmızılıların kupa finalinin yükselirse ilk maçtaki avantajı sebebiyle olası rakibi Fenerbahçe. İki takım finale yükselir ve Fenerbahçe kupayı alırsa sarı kırmızılı takımın bu sefer ligi en kötü ihtimalle 5. Sırada bitirmesi gerekiyor. Kupa finali lig bitikten sonra oynanacağı için sarı kırmızılı takım işi sağlam almak istiyor. Bunun içinde ligde oynadığı maçlardan maksimum puan alıp 4. sırayı hedefliyor.
 
265938-haber


Fenerbahçe'nin şampiyonluk mücadelesi


Bunun için Beşiktaş'ı yenmek için sahaya çıkacak sarı kırmızılılar, bunu başarırsa belki ligde önemli bir üç puan alacak. Bu durum yaşanırsa Fenerbahçe de şampiyonluğa ve sadece Galatasaray'ın sahip olduğu 4. yıldıza yaklaşacak. Galatasaray, Beşiktaş'ı; Fenerbahçe de Başakşehir'i mağlup ettiği taktirde ligin zirvesine ikili averajla Fenerbahçe çıkacak. Son iki haftaya lider olarak girecek ve 4. yıldıza çok yaklaşacak.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!