comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Galatasaray - Beşiktaş maçındaki olayın aynısı Fenerbahçe maçında da yaşandığı ortaya çıktı - Süper Lig Haberleri

10 Mayıs 2016, Salı 02:42
Galatasaray - Beşiktaş maçındaki olayın aynısı Fenerbahçe maçında da yaşandığı ortaya çıktı - Süper Lig Haberleri

Galatasaray - Beşiktaş derbisinde Mario Gomez'in golü öncesi sahaya taraftarın girmesi "oyunun durdurulması gerektiği" yorumlarına yol açtıktan sonra aynı olayın Fenerbahçe maçında da yaşandığı ortaya çıktı. 

FutbolArena - Galatasaray - Beşiktaş derbisinde 76. dakikada Mario Gomez'in attığı gol öncesi TT Arena'da sahaya taraftar girmesi spor kamuoyunda "kural hatası var mı?" sorusunu gündeme getirdi. Ancak kural kitapçığı ve hakemlere verilen talimatta "O an bir akın varsa ve sahaya giren seyircinin akına herhangi bir etkisi yoksa hakemin devam ettirme insiyatifi var" ifadesi geçtiği için derbinin tekrarlanmasını gerektirecek bir durum olmadığı ortaya çıktı. 
 
269846-haber


Fenerbahçe - Gaziantepspor maçında pozisyon öncesi sahaya giren taraftar


Öte yandan benzer bir olayın 2012/2013 sezonunda Fenerbahçe'nin Saracoğlu stadında Gaziantepspor'u 3-0 mağlup ettiği maçta da yaşandığı ortaya çıktı. Sadece kadın ve çocuk taraftarların izlediği maçta Fenerbahçe kontratağa çıktığı an sahaya taraftar girmesine rağmen müsabakanın hakemi Halis Özkahya, taraftarın sahaya girdiği yerin ters tarafına doğru atak gerçekleştirdiği için pozisyonu devam ettirmişti. Atağın devamında Fenerbahçe'nin girdiği pozisyon golle sonuçlanmadı. 

Bu olay TRT Spor'daki "Spor Manşet" programında değerlendirildi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!