comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi Tümer Metin ve Metin Tekin'den iki farklı görüş!

27 Şubat 2017, Pazartesi 18:10
Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi Tümer Metin ve Metin Tekin'den iki farklı görüş!

Galatasaray - Beşiktaş derbisine saatler kala Bein Sporst'ta Tümer Metin ve Metin Tekin'den değerlendirmeler geldi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 22. haftasında Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde Bein Sports'ta Metin Tekin ve Tümer Metin derbide hangi takımın avantajlı olduğuna dair değerlendirmelerde bulundu. 

METİN TEKİN: "TUDOR DEFANSİF OYNAYACAKTIR"
"Ben bu maçın teknik anlamda bakacaksak belirleyecisinin Igor Tudor olacağını düşünüyorum. Rizespor maçının ardından Tudor'un "10 kişi defansın arkasına geçtik" cümlesinden kaynaklı olarak düşündüğümüzde sanki Galatasaray'ın oyun yapısının biraz daha karşılamak üzere olduğunu düşünüyorum. "Ben önce neler yapacağımdan ziyade Tudor'un gardımı alayım felsefesinde takımını sahaya sürmesini bekliyorum."

TÜMER METİN: "KONTROLLÜ OYNAYACAĞINI SANMIYORUM"

"Duran top zafiyeti Galatasaray'ın sezon başından beri gösterdiği bir zafiyet. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak burada ikili stoperin beraber oynama alışkanlığı önemli. Tudor'un gelmesinden sonra Chedjou forma şansı buldu. Bu da önemli faktör oynayacak. Tudor'un Karabükspor'un başında Beşiktaş'ı yenmesi başka, derbide kendi seyircisinin önünde olması bambaşka. Seyirci şimdi Tudor'u almak isteyecek. Tudor da seyirciyi çekmek isteyecektir. Ben Galatasaray'ın kontrollü başlayacağını düşünmüyorum. 


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)