comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Beşiktaş derbisi öncesi nerede kamp yapacak?

26 Şubat 2017, Pazar 17:05
Galatasaray, Beşiktaş derbisi öncesi nerede kamp yapacak?

Igor Tudor, Beşiktaş derbi öncesinde kamp yerinin Florya Metin Oktay Tesislerinde yapılmasını istedi.

FutbolArena Özel - Igor Tudor, Beşiktaş derbi öncesinde kamp yerinin Florya Metin Oktay Tesislerinde yapılmasını istedi. Sarı kırmızılı takımın Fenerbahçe derbisi öncesinde olduğu gibi Balmumcu Point Hotel'de, kamp yapacağı iddia edilmişti.

Ancak, Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, kamp yerini Florya Metin Oktay Tesisleri olarak belirledi. Sarı kırmızılı takın, Beşiktaş maçı için antrenman sonrasında tesislerdeki kamp merkezinde geceyi geçirecek.
 

Igor Tudor basın mensuplarına değil GS TV'ye konuşacak


Basın toplantısı ile medya mensuplarına değil artık Galatasaray TV'ye konuşacak. Sarı kırmızılı yönetim, Jan Olde Riekerink döneminde her hafta oynanacak maçlar öncesinde düzenlenen basın toplantısını kaldırıp yeni bir uygulamaya gitti.
Yapılan açıklamaların teknik adama zarar verebileceği ve yıpratacağı görüşünde olan, Riekerink'in bu nedenle de zarar gördüğünü düşünen Galatasaray yönetimi, Teknik Direktör Igor Tudor için farklı bir uygulamaya gitti.Teknik Direktör Igor Tudor bundan böyle oynanacak maçlar öncesinde Kulüp televizyonu yani GS TV'ye konuşacak ve Hırvat teknik adamların açıklamaları sarı kırmızılı kulüp tarafından servis edilecek.


Tudor basın karşısına çıkmayacak!


Galatasaray yönetimi, Hollandalı çalıştırıcı Jan Olde Riekerink'in lig maçları öncesi düzenlediği basın toplantısının kendisine zarar verdiğini düşündüğü için Igor Tudor'u bu uygulamayı yaptırmayacak.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray'da Igor Tudor'un gelişiyle yeni bir hava yaratmak isteyen yöneticiler, kendince iyi gitmediğini düşündüğü uygulamalardan bir bir vazgeçiyor. Bu sezon, lig maçlarından iki gün önce bir futbolcuyla birlikte basının karşısına geçen Galatasaray Teknik Direktörü, artık gazetecilerin karşısına çıkmayacak.

Galatasaray yönetimi, özellikle bu toplantılarda Riekerink'in zor duruma düşürülmesinin hocanın otoritesini zayıflattığı noktasında birleşti. Bu durumun ileride yaratabileceği olumsuz etkileri üzerinde duran sarı-kırmızılılar, 38 yaşındaki Hırvat teknik adama koruma kalkanı yaratmak için bu kararı aldı.


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)